Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Dřív by to zabalila, teď má double z Paříže. Jsem zlobivé dítě a mám svou hlavu, řekla Havlíčková

Prohrávat v třetím setu 2:5 ještě před rokem, ani by se pořádně nesnažila a nějak by to dopinkala. Sedmnáctiletá tenistka Lucie Havlíčková ale na Roland Garros ukázala, jaký herní i mentální progres v posledních měsících udělala. Díky velkému obratu ovládla na slavné antuce v Paříží juniorský singl, k němuž přidala i triumf ve čtyřhře. Sama přiznává, že i tak je nadále zlobivé dítě, které si dělá věci po svém. Zároveň však má ambice. Tou první je výrazně vylepšit své postavení v žebříčku WTA, kde je nyní až na 858. místě. 

Je nám líto, video expirovalo.
Neuvěřitelná radost, řekla po doublu na Roland Garros juniorka Havlíčková

"Pohled na vítězství mám pořád stejný. Mám z toho radost a beru to jako svůj největší úspěch," řekla Havlíčková. "Za poslední dva dny jsem toho ale moc nestihla. Po deblech jsme se rychle sbalili a po rozhovorech a focení jsme jeli autem domů. Přijeli jsme asi v šest ráno a hned šli spát," vyprávěla Havlíčková.

Talentovaná tenistka v sobotu porazila ve finále dvouhry Argentinku Solanu Sierraovou dvakrát 6:3 a pár hodin nato zdolala ve čtyřhře s krajankou Sárou Bejlek stejným rozdílem česko-švýcarskou dvojici Nikola Bartůňková, Céline Naefová.

Tenis hraje od čtyř let a dala mu přednost před ostatními sporty. Trenér Lukáš Dlouhý ji označil za velmi talentovanou hráčku, která má svéhlavou povahu. "Odmala jsem tady v klubu na Spartě. A zlobivé dítě jsem asi proto, že si dělám věci po svém. Ne vždy dělám to, co mám a jak mám, což se asi ne každému líbí," přiznala Havlíčková.

Oproti minulosti zapracovala na psychické stránce. To prokázala v semifinále dvouhry s Bejlek, v němž prohrávala ve třetím setu 2:5. Poté ale utkání pěti gamy za sebou otočila. "Ještě před rokem bych za stavu 2:5 ve třetím setu asi ani nezačala hrát. Zabalila bych to a šla bych domů," řekla Havlíčková.

"Teď už jsem tam ale šla s tím, že nechci prohrát. O to víc, když jsem měla předtím ve druhém setu mečbol. Nakonec jsem to otočila a projevila se ta práce, kterou jsem předtím udělala," řekla sedmnáctiletá juniorka a ocenila Dlouhého pomoc a vedení.

Po triumfu dostala řadu gratulací. Největší radost jí udělaly ty od Petry Kvitové, Marie Bouzkové, Kateřiny Siniakové nebo Barbory Krejčíkové. "To potěší nejvíc, když vidíte, že vás i tyhle hráčky sledují," podotkla s úsměvem Havlíčková.

O patnáct let starší Kvitová je její vzor. "Petra dokázala vyhrát dva Wimbledony, což je neuvěřitelné. Hraje rychlý tenis, což je mi blízké, a i jako člověk je velice fajn. Za mě je to nejlepší hráčka, kterou máme," prohlásila Havlíčková. S Kvitovou má podobný i aktivní styl hry.

Havlíčková navázala na stejně starou krajanku Lindu Noskovou, která juniorskou dvouhru na Roland Garros vyhrála vloni. Nosková už letos v Paříži hrála hlavní soutěž. "Je to určitě inspirující. Linda hraje skvěle a zasloužila si to. Uvidíme, zda to zvládnu taky. Můj žebříček ještě není tak dobrý, abych se někam dostala. Uvidíme, kam se dokážeme posunout," řekla Havlíčková.

Přestože příští grandslamový turnaj Wimbledon vynechá, dostala už dnes divokou kartu na turnaj Livesport Prague Open kategorie WTA 250. Zde by měla od 25. do 31. července startovat i Kvitová. "Zahrát si s ní by bylo úžasné, ale kdyby byl do prvního kola někdo jiný, tak je to určitě lepší. Přeci jen šance na výhru jsou důležitější než si zahrát s někým, jako je Petra," dodala talentovaná tenistka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články