Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Carreňo si rýpl do Djokoviče: Ošetřování? Tohle dělá vždycky, když se to pro něj nevyvíjí dobře

Do semifinále French Open prošel, ale poprvé v turnaji nezvládl úvodní set. V duelu proti Pablu Carreňovi se Novak Djokovič potýkal na začátku zápasu se zdravotními problémy, které ho limitovaly asi set a půl. Pak se ale rozehrál do obvyklé formy a po obratu si zahraje na Roland Garros o další finále na grandslamech. Soupeř ho ale za ošetřování kritizoval.

Novak Djokovič
zdroj: ČTK/AP autor: Christophe Ena

"Necítil jsem se moc dobře, když jsem šel na kurt. Při rozehrávce se mi stalo pár věcí," uvedl Djokovič, jenž hrál od úvodu s tejpem na zadní straně krku a v průběhu zápasu si nechal ošetřit horní část levé paže.

Zdravotní obtíže třiatřicetiletého Srba zjevně omezovaly při obouručném bekhendu a poprvé na turnaji ztratil set. "V průběhu zápasu se to zlepšovalo a už to tolik nebolelo. Soupeř byl zhruba set a půl lepší, diktoval hru. Já se jen vezl. Neměl jsem moc energie v nohách ani celkově v pohybu. Trvalo asi set a půl, než jsem se začal cítit dobře," uvedl Djokovič.

Přesnou povahu svých zdravotních potíží bělehradský rodák konkretizovat nechtěl. "Měl jsem problémy s krkem a ramenem. Raději bych to moc nerozebíral. Nakonec, jsem stále v turnaji, takže toho nechci prozrazovat příliš."

Carreňo s kritikou nešetřil

Kvůli ošetřování během zápasu si do Djokoviče po zápase Carreňo rýpl. "Tohle dělá vždycky, když se to pro něj nevyvíjí dobře. Takhle to má už léta. Možná je pod tlakem. Ale pak hraje normálně dál, ne? Nevím, jestli to byly opravdu bolesti, nebo spíš něco psychického," uvedl devětadvacetiletý Španěl.

Djokovič byl znám častými pauzami na ošetřování převážně na začátku své profesionální kariéry a jeho soupeři to často považovali za nesportovní taktiku. "Svým způsobem je to vlastně pozitivní. Je to znamení, že hraju dobře a jemu že se nedaří. Takhle to dělá už roky. Když je na dně, volá fyzioterapeuta," zopakoval poražený Carreňo.

S Carreňem se Djokovič utkal téměř na den přesně měsíc poté, co v osmifinále US Open proti Španělovi nechtěně odpálil ve vzteku míček do čárové rozhodčí a byl diskvalifikován. Pařížský duel nicméně jako odvetu za tento incident nebral. "Už jsem vám mnohokrát říkal, že už jsem to překonal. Vůbec na to nemyslím. Opravdu, nula procent," tvrdil Djokovič, pro nějž byla diskvalifikace v New Yorku jedinou porážkou v sezoně.

Ve svém desátém semifinále na Roland Garros se vítěz turnaje z roku 2016 v pátek střetne se zástupcem mladé generace Stefanosem Tsitsipasem. "Očekávám hodně těžký zápas, pro nás oba. Je to vysoký kluk se skvělým podáním, také má silný forhend. Snad se budu cítit co nejlépe," dodal Djokovič, jenž v Paříži usiluje o 18. grandslamový titul.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy