Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika 2024

Byla to horská dráha, popsala Šwiateková a s úsměvem se omluvila za faux pas s trofejí

Staronová šampionka Roland Garros Iga Šwiateková přirovnala sobotní finále s Karolínou Muchovou k jízdě na horské dráze. Přestože měla světová jednička zápas dobře rozehraný, zakončila ho až v dramatické koncovce a po vítězství 6:2, 5:7, 6:4 cítila velkou úlevu. Mezi novináři se také omlouvala za faux pas při oslavě, protože jí spadla poklice z poháru Suzanne Lenglenové.

Je nám líto, video expirovalo.
Muchová na titul z Roland Garros nedosáhla, po bitvě prohrála se Šwiatekovou

"Mám začít mluvit o té horské dráze?" usmála se Šwiateková a pustila se do hodnocení. "Míchají se ve mně různé emoce. Je to všechno neuvěřitelné. Utkání bylo velmi intenzivní a nahoru dolů. Bylo v něm hodně vypjatých momentů a návratů. Jsem ráda, že jsem byla v posledních gamech stabilní a dokončila to. Karolína hrála velmi dobře. Byla to velká výzva," uvedla čerstvě trojnásobná vítězka Roland Garros.

Dvaadvacetiletá Polka zvládla i čtvrté grandslamové finále, ale poprvé v něm přišla o set. Ten úvodní vyhrála za 45 minut, Muchová se však vrátila do hry a srovnala. V závěrečné sadě vedla Češka dokonce 2:0 a 4:3 s brejkem. Přestože Šwiateková několikrát dala na kurtu najevo emoce, uvnitř se snažila zůstat koncentrovaná.

"Cítila jsem, že jsem ji pustila do zápasu, což jsem neměla dělat. Ona je skvělá hráčka, která tu šanci využila. Dívala jsem se dopředu a říkala si: Ok, víš co? Dám do toho vše. Nepřemýšlela jsem, ani neanalyzovala. Hrála jsem dál svou hru a věřila intuici, což mi pomohlo," doplnila.

Poté, co Muchová zakončila finále dvojchybou, zakryla si rodačka z Varšavy radostí tvář. "Byla jsem překvapená, protože jsem viděla utkání, v nichž se Karolína z těchto stavů dostala. Nemyslela jsem na to, že by se to mohlo stát i teď, ale hrála jsem s tím, že tam nechám všechno. Trochu mě to ale překvapilo," podotkla.

Stala se první tenistkou po Belgičance Justine Heninové v roce 2007, která triumf na pařížské antuce obhájila. "Těžko se to popisuje, měla jsem ale hodně štěstí. Už jsem se za ty tři týdny cítila unavená. Moje zápasy nebyly možná tak fyzicky vyčerpávající, ale je těžké udržet si stále koncentraci. Od turnaje ve Stuttgartu jsem nebyla doma. Jsem ráda, že jsem celou antukovou část sezony zakončila takhle dobře a přežila to."

Během oslav si Šwiateková prožila kuriózní situaci. Při zvedání trofeje nad hlavu spadla poklice a zakutálela se pryč. "Hrozně se omlouvám. Myslela jsem si, že ji držím v prstech, ale pak se to v těch emocích stalo. Nemyslela jsem to nijak neuctivě. Jsem ráda, že je trofej Suzanne Lenglenové v pořádku a snad už se mi to nikdy nestane. Doufám, že budu mít ještě šanci ji v dalších letech pozvednout," dodala Šwiateková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články