Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
I. kvalifikace na Velkou pardubickou

French Open bude bez Federera. Švýcarský tenista vynechá antukovou sezonu

Ženeva – První grandslamový turnaj sezony Australian Open vyhrál, ten druhý French Open se však bude muset obejít bez něj. Švýcarský tenista Roger Federer oznámil, že se v Paříži nepředstaví. Legendární hráč vynechá celou antukovou část sezony, aby se připravil na oblíbenou trávu a zbytek roku na tvrdých površích.

Roger Federer
zdroj: ČTK/AP

Pětatřicetiletý Federer se letos vrátil na ATP Tour po půlroční pauze způsobené zraněním kolena a zářil jako v dobách své největší slávy. V lednu ovládl Australian Open a získal osmnáctý grandslamový titul, poté vyhrál i prestižní turnaje Masters v Indian Wells a Miami.

Bezprostředně po výhře na Floridě 2. dubna Federer prohlásil, že si dá delší pauzu a vynechá většinu antukových turnajů. Start na Roland Garros, kde v roce 2009 završil kariérní Grand Slam, však nechal až do dneška otevřený.

"Bohužel jsem se rozhodl nehrát na French Open. V posledních týdnech jsem hodně dřel, abych byl schopen hrát na ATP Tour ještě mnoho let, a cítím, že je rozumné letos vynechat antukovou sezonu a připravit se na trávu a tvrdé povrchy," uvedl Federer, jenž má letos bilanci 19 vítězství proti jediné porážce.

Na Roland Garros nebude slavný Švýcar startovat druhý rok po sobě, loni druhý grandslam sezony vynechal kvůli zranění zad. "Začátek sezony byl pro mě kouzelný, ale musím si přiznat, že pečlivá volba programu bude klíčem k mé dlouhověkosti. Francouzští fanoušci mi budou chybět, protože mi vždycky hodně fandili, takže se těším na příští rok, až je uvidím," slíbil Federer, jenž v Paříži hrál také čtyřikrát neúspěšně finále proti Rafaelu Nadalovi.

Právě dlouholetý Švýcarův rival Nadal se nyní dostal do pozice největšího favorita Roland Garros, jež začne 28. května. Devítinásobný vítěz French Open vyhrál v minulých týdnech tři antukové turnaje po sobě a bude útočit na desátý pařížský titul.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy