Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Francouzský tým zveřejnil jména čtyř hráček pro finále Fed Cupu

Paříž - Francouzský tým na finále Fed Cupu tvoří Caroline Garciaová, Kristina Mladenovicová, Alizé Cornetová a Pauline Parmentierová. V této sestavě se utkají s českými hráčkami, které touží vyhrát turnaj potřetí za sebou.

Caroline Garciaová (vlevo) a Kristina Mladenovicová
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Virginie Bouyer

Hrát se bude o víkendu 12. a 13. listopadu ve Štrasburku a české družstvo bude usilovat o třetí trofej za sebou. Kapitán Petr Pála na zápas už dříve nominoval Karolínu Plíškovou, Petru Kvitovou, Barboru Strýcovou a Lucii Hradeckou. České tenistky mají s Francií vyrovnanou bilanci 3:3 na zápasy, naposledy spolu oba týmy hrály loni v semifinále v Ostravě, kde zvítězily 3:1.

Francouzská kapitánka Amélie Mauresmová svou nominací nepřekvapila. Oporami jejího týmu jsou 23. hráčka světa Garciaová a Mladenovicová, které patří v žebříčku 42. místo. Obě nastupují do dvouher a rovněž do čtyřhry, v níž tvoří elitní světový pár. V deblovém žebříčku se po vyřazení v semifinále Turnaje mistryň dělí o druhé místo.

V tomto fedcupovém ročníku třiadvacetiletá Garciaová a stejně stará Mladenovicová odehrály za Francii všechny zápasy. V srpnu však byly z reprezentace dočasně vyřazeny kvůli aféře z olympijských her v Riu, kde po překvapivém vyřazení v prvním kole čtyřhry kritizovaly francouzskou federaci za zmatky kolem oblečení. Nikdo z funkcionářů jim prý neřekl, že musejí mít jako deblový pár stejné oblečení. O měsíc později byla jejich suspendace zrušena.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy