Touchdown

Forejtek musel na úvod challengeru Sparta Prague Open zápas otáčet, Vrbenský vypadl

První kolo antukového challengeru Sparta Prague Open přineslo poloviční úspěšnost českých hráčů. Zatímco Jonáš Forejtek s Daliborem Svrčinou prošli dál, Michael Vrbenský s Martinem Krumichem se s turnajem rozloučili hned na počátku.

Forejtek na úvod challengeru Sparta Prague Open musel duel otáčet

Forejtek přitom musel úvodní zápas s Nicolasem Jarrym z Chile obracet. První set patřil soupeři po výsledku 6:4, druhá sada vyšla lépe českému hráči ve stejném poměru. Rozhodl tak závěrečný set, který Forejtek ovládl 6:2.

Svrčina prožil o poznání jednodušší utkání a Kazachstánce Timofeje Skatova vyřadil po výhře 6:3 a 6:2. Naopak Vrbenský nestačil na Rusa Jevgenije Ťurněva ve dvou setech a Krumich zase prohrál s Evanem Furnessem z Francie po třísetové bitvě.

Tenisový challenger Sparta Prague Open:

Dvouhra - 1. kolo: Forejtek (ČR) - Jarry (5-Chile) 4:6, 6:4, 6:2, Svrčina (ČR) - Skatov (Kaz.) 6:3, 6:2, Furness (Fr.) - Krumich (ČR) 4:6, 6:4, 6:3, Ťurněv (Rus.) - Vrbenský (ČR) 6:4, 6:2.