TCL V Repre

Finále v Dauhá si zahrají Nadal s Davyděnkem

Dauhá - Španělský tenista Rafael Nadal si zahraje o titul na turnaji v Dauhá s Rusem Nikolajem Davyděnkem, který v semifinále porazil světovou jedničku Švýcara Rogera Federera dvakrát 6:4. Druhý hráč světa Nadal snadno přehrál Srba Victora Troického, který za hodinu a deset minut prohrál 1:6 a 3:6.

Davyděnko dlouho čekal na svou první výhru nad Federerem, nyní však vyhrál již druhý vzájemný zápas po sobě, když zvítězil i na listopadovém Turnaji mistrů. Tentokrát sváděl se světovou jedničkou vyrovnanou bitvu a díky téměř bezchybné hře úspěšně zvládl rozhodující momenty obou setů.

Třiadvacetiletý Nadal v souboji se stejně starým Troickým měl od začátku jasně navrch. První set vyhrál 6:1 a i ve druhém na kurtu jasně dominoval. Za stavu 5:0 sice ztratil tři hry za sebou a nechal soupeře snížit, jasné vítězství si však již nenechal vzít a zápas zakončil čistou hrou. Vyhrál tak i třetí vzájemný duel.