Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Finále mužské dvouhry nabídne strhující bitvu o rekord

Paříž – Úderem třetí hodiny odpoledne se začnou přepisovat tenisové dějiny. Vítěz finále mužské dvouhry na Roland Garros se zapíše do rekordních knih. Španělský tenista Rafael Nadal může na pařížské antuce získat již sedmý titul, což ještě nikdo nedokázal. Srb Novak Djokovič zase útočí na čtvrtý grandslamový vavřín po sobě, a to se na mužském okruhu nikomu nepodařilo už 43 let. Vítěz si stejně jako šampionka ženské dvouhry vydělá 1,25 milionu eur. Přímý přenos finále sledujte od 15:00 na ČT4 a našem webu.

Novak Djokovič
zdroj: AP autor: Christophe Ena

Na hlavním dvorci Philippa Chatriera se v duelu světové jedničky Djokoviče a dvojky Nadala očekává velká bitva. Na antuce možná i delší než jejich letošní finále na Australian Open, které po téměř šesti hodinách vyhrál Djokovič. Na kluzkém povrchu je ale favoritem Nadal.

John McEnroe, bývalý americký tenista

"Jak těžké je porazit na antuce Nadala? Neuvěřitelně. To je jako s Björnem (Borgem) v mé éře. Bylo to jako hrát proti zdi. Byl rychlý, nekazil a skoro se proti němu nedal míč ukončit." 

Levou rukou hrající Nadal prolétl letošním turnajem jako blesk. Během šesti zápasů ztratil pouze 35 her a jedinkrát si prohrál servis. Má nakročeno k sedmému titulu z French Open. Ten první získal rodák z Mallorky již v roce 2005 a od té doby triumfoval pokaždé s výjimkou roku 2009, kdy ho v osmifinále vyřadil Švéd Robin Söderling.

Rafael Nadal
zdroj: ČTK/AP

Na antuce vyhrál Nadal nad Djokovičem jedenáct zápasů z třinácti. "Nikdo v současnosti nemůže být proti Nadalovi favoritem, ani Djokovič, a myslím, že jsou hráči rádi, že se na antuce nehraje celou sezonu," řekla Martina Navrátilová.

"Vím, že musím hrát stabilně dobře na velmi vysoké úrovni, abych tady v zápase na tři vítězné sety porazil Nadala. Je to velká výzva. Moje hra se zvedá, když je to nejvíce potřeba. To mi před finále dodává sebevědomí," řekl Djokovič po semifinálovém vítězství nad Švýcarem Rogerem Federerem. I Nadal si věří, v semifinále hravě zničil krajana a šestého nasazeného Davida Ferrera. "Od loňska jsem se zlepšil, v posledních zápasech hraju možná svůj nejlepší tenis na antuce," řekl Španěl.   

Pro Djokoviče je možnost zisku nekalendářního grandslamu obrovskou výzvou. "Je to jedinečná možnost a motivace jako hrom. Jsem na vrcholu kariéry, hraju nejlepší tenis v životě, čehož musím využít a věřit si," řekl Srb.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy