Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rallye Sardinie

Federer v olympijské sezoně nesleví. Potvrdil, že se zúčastní i Rolland Garros

Ani v 38 letech neslevuje z nasazení. Tenisové French Open bude v příštím roce opět s grandslamovým rekordmanem Rogerem Federerem. Osmatřicetiletý Švýcar se letos na antukový grandslam v Paříži vrátil po čtyřech letech a došel do semifinále. Ačkoli budou v příští sezoně i olympijské hry, Federer má v plánu startovat na všech velkých turnajích.

Roger Federer
zdroj: ČTK/AP

Již ve středu fenomenální švýcarský tenista oznámil, že se zúčastní v Tokiu olympijského turnaje a pokusí se vybojovat poslední velkou trofej, která mu chybí. V rozhovoru pro CNN potvrdil, že počítá i s antukovým grandslamem.

"Před French Open ale asi nebudu moc hrát. Potřebuju trochu odstup a taky strávit nějaký čas s rodinou," řekl otec čtyř dětí během sponzorské akce v Tokiu. Pro olympiádu se prý rozhodl srdcem, krátce po ní oslaví 39. narozeniny.

V předchozích letech Federer antukovou část sezony vynechával, aby načerpal energii. Loni při návratu na Roland Garros podlehl v semifinále Rafaelu Nadalovi a španělský tenista poté vyhrál pařížský grandslam už podvanácté.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy