MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Federer si poradil s Del Potrem a v Miami je v osmifinále

Miami – Roger Federer pokračuje ve výborné formě i po Australian Open. Ve třetím kole si v souboji s argentinským soupeřem Juanem Martínem del Potrem poradil za osmdesát minut ve dvou setech 6:3 a 6:4.

Roger Federer
zdroj: ZUMA autor: Mario Houben

"Myslím, že jsem si vítězství zasloužil víc. Byl jsem aktivnější. Rozhodovalo se z mojí rakety, tak to mám rád," uvedl Federer, jenž vzal Del Potrovi po jednom podání v každém setu.

Osmnáctinásobný grandslamový šampion, jenž turnaj Masters v Miami vyhrál v letech 2005 a 2006, prodloužil svou skvělou letošní bilanci. Od návratu na okruh po loňském zranění kolena vyhrál Federer 15 z 16 zápasů a získal tituly z Australian Open a Indian Wells.

"Udělal jsem maximum. On hrál dobře v brejkových momentech a myslím, že to byl jediný rozdíl mezi námi v zápase," řekl osmadvacetiletý Del Potro, jenž Federera porazil v památném pětisetovém finále US Open v roce 2009. Čtvrtý nasazený Federer se v osmifinále utká se Španělem Robertem Bautistou.