Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Federer půjde na další operaci. Vrátí se ještě do kolotoče ATP Tour?

Další operace pravého kolena nemine legendárního tenistu Rogera Federera. Nutnost třetího zákroku po dvou loňských oznámil dvacetinásobný grandslamový vítěz na sociálních sítích. Mimo jiné uvedl, že ho čeká několikaměsíční pauza.

Roger Federer
zdroj: REUTERS autor: Peter van den Berg-USA TODAY

"S lékaři jsem absolvoval mnoho vyšetření a kontrol a řekli mi, že musím jít na operaci. Udělám to. Mnoho týdnů budu nosit berle a řadu měsíců nebudu moci hrát," prohlásil Federer.

Konec kariéry ale podle něj stále není ve hře. "Já doufám, že se budou moci na Tour vrátit. Jsem ovšem také realista a vím, že v tomto věku je složité se znovu podrobit operaci," konstatoval Federer, který před týdnem oslavil 40. narozeniny.

Je nám líto, video expirovalo.
Federer musí na operaci s kolenem a čeká ho další pauza

Zákrok je však podle něj nevyhnutelný. "Abych se ve středně a dlouhodobém horizontu cítil lépe. Chci zůstat zdravý a později normálně chodit," zdůraznil.

Rodák z Basileje byl s pravým kolenem na operaci dvakrát v loňském roce a na kurty se letos vrátil po více než roční pauze. Začátkem června odstoupil před osmifinále z Roland Garros, aby si dopřál odpočinek a mohl se důkladně připravit na Wimbledon. V All England Clubu osminásobný vítěz travnatého grandslamu vypadl ve čtvrtfinále s Polákem Hubertem Hurkaczem.

Od březnového návratu letos odehrál jen pět turnajů a jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrtfinále.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy