Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Federer, Nadal, nebo Djokovič? Kdo ovládne nejvíc grandslamů, bude nejlepší, tvrdí Lendl

Kdo je nejlepší tenista všech dob? Otázka, která je mezi fanoušky stále aktuální a stále ve vzduchu. Ivan Lendl by tyto nekonečné dohady vyřešil prý zcela jednoduše. Podle vítěze Davisova poháru z roku 1980 usedne na trůn z tria Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič zkrátka ten, kdo získá nejvíc grandslamových titulů.

Ivan Lendl
zdroj: Reuters

Federer je na tom zatím lépe. Před letošními 39. narozeninami má na kontě 20 triumfů. Nadal ztrácí jeden titul. Nejmladší Djokovič, současná světová jednička, zvítězil v 17 grandslamových finále.

"Je to každopádně mezi Novakem, Rafou a Rogerem, kdo bude považován za nejlepšího hráče open éry (od roku 1968). Rozhodne počet grandslamových titulů," řekl Lendl.

Před sloučením amatérského tenisu s profesionálním prý považuje za největší legendu Australana Roda Lavera.

"V tuto chvíli můžete prostě jen říct, že vede Roger. Ale ten závod ještě zdaleka není u konce. Rozhodnuto bude teprve, až všichni tři skončí," prohlásil Lendl, sám vítěz osmi grandslamů.

A rovnou upozornil, že Španěl Nadal je o pět let mladší než jeho švýcarský rival a Srb Djokovič o šest, takže oba mohou hrát ještě dlouho.

Trio velikánů si podmanilo posledních 13 grandslamových turnajů. Jako poslední dokázal jejich dominanci narušit Federerův krajan Stan Wawrinka, který v roce 2016 ovládl US Open.

Roger Federer
zdroj: Reuters

Zatímco Federer a Nadal jsou miláčky publika, srbský tenista takovou podporu zdaleka nemá.

Lendl si ale nemyslí, že by to v diskusích o nejlepším hráči všech dob hrálo nějakou roli.

"Nebavíme se tady o tom, kdo je nejpopulárnější, ale kdo je nejlepší. A to se nedá měřit popularitou," dodal bývalý československý reprezentant.

Zdroj
ČT sport, ČTK, Channel Nine

Hlavní zprávy