Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Federer, Nadal, nebo Djokovič? Kdo ovládne nejvíc grandslamů, bude nejlepší, tvrdí Lendl

Kdo je nejlepší tenista všech dob? Otázka, která je mezi fanoušky stále aktuální a stále ve vzduchu. Ivan Lendl by tyto nekonečné dohady vyřešil prý zcela jednoduše. Podle vítěze Davisova poháru z roku 1980 usedne na trůn z tria Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič zkrátka ten, kdo získá nejvíc grandslamových titulů.

Ivan Lendl
zdroj: Reuters

Federer je na tom zatím lépe. Před letošními 39. narozeninami má na kontě 20 triumfů. Nadal ztrácí jeden titul. Nejmladší Djokovič, současná světová jednička, zvítězil v 17 grandslamových finále.

"Je to každopádně mezi Novakem, Rafou a Rogerem, kdo bude považován za nejlepšího hráče open éry (od roku 1968). Rozhodne počet grandslamových titulů," řekl Lendl.

Před sloučením amatérského tenisu s profesionálním prý považuje za největší legendu Australana Roda Lavera.

"V tuto chvíli můžete prostě jen říct, že vede Roger. Ale ten závod ještě zdaleka není u konce. Rozhodnuto bude teprve, až všichni tři skončí," prohlásil Lendl, sám vítěz osmi grandslamů.

A rovnou upozornil, že Španěl Nadal je o pět let mladší než jeho švýcarský rival a Srb Djokovič o šest, takže oba mohou hrát ještě dlouho.

Trio velikánů si podmanilo posledních 13 grandslamových turnajů. Jako poslední dokázal jejich dominanci narušit Federerův krajan Stan Wawrinka, který v roce 2016 ovládl US Open.

Roger Federer
zdroj: Reuters

Zatímco Federer a Nadal jsou miláčky publika, srbský tenista takovou podporu zdaleka nemá.

Lendl si ale nemyslí, že by to v diskusích o nejlepším hráči všech dob hrálo nějakou roli.

"Nebavíme se tady o tom, kdo je nejpopulárnější, ale kdo je nejlepší. A to se nedá měřit popularitou," dodal bývalý československý reprezentant.

Zdroj
ČT sport, ČTK, Channel Nine

Hlavní zprávy