Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Federer kvůli problémům s nohou v Římě dohrál. Zranění zastavilo i Ósakaovou

Turnaj v Římě pro světovou ženskou jedničku skončil. Japonka Naomi Ósakaová odstoupila kvůli zranění ruky a do semifinále bez boje postoupila Nizozemka Kiki Bertensová. Devět dní před startem grandslamového French Open nenastoupil do čtvrtfinálového programu ani třetí nasazený Roger Fededer, který se omluvil kvůli problémům s nohou.

Naomi Ósakaová
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Julia Rahn

"Ráno jsem se probudila a vůbec jsem nemohla pohnout palcem. Když jsem při tréninku zkusila uchopit raketu, pořád to bolelo," řekla Ósakaová.

"Teď jsem smutná a zklamaná, protože jsem dnes opravdu chtěla hrát. Proti Kiki by to pro mne byl vzhledem k její formě dobrý test," dodala jednadvacetiletá Japonka. Bertensová se o finále utká s vítězkou čtvrtfinálového zápasu mezi Markétou Vondroušovou a Britkou Johannou Kontaovou.

Bez ohledu na výsledek turnaje Ósakaová nepřijde o post jedničky. Rumunka Simona Halepová, která v případě celkového vítězství mohla vítězku posledních US Open a Australian Open na trůnu vystřídat, podlehla v druhém kole Vondroušové.

Federer letos na antuce hraje po tříleté pauze a po čtvrtfinálové účasti v Madridu ve čtvrtek v Římě během několika hodin vyřadil Joaa Sousu z Portugalska a po obratu a třísetové bitvě i světovou patnáctku Bornu Čoriče z Chorvatska. Duel proti řeckému soupeři Stefanosi Tsitsipasovi zrušil sedmatřicetiletý Švýcar podle pořadatelů kvůli nespecifikovanému zranění pravé nohy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy