Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Ze Siniakové se stala nečekaně česká jednička. Sebevědomí tam je, hlásí před finále

Prvotně se měla zaměřovat na čtyřhru, při nachlazení Petry Kvitové a zranění Karolíny Plíškové však na bedra Kateřiny Siniakové padlo před finále Fed Cupu proti USA mnohem více zodpovědnosti. Dvaadvacetiletá hráčka se stala českou jedničkou a o víkendu může v Praze odehrát obě dvouhry, a coby světová deblová jednička i závěrečnou čtyřhru. Sama si však před velkou výzvou věří. Přímé přenosy z finále sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od soboty 13:30.

Kateřina Siniaková a její americká soupeřka Sofia Keninová před finále Fed Cupu
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Cítím se skvěle. Jsem dobře připravená a budu v pohodě, když odehraju všechny zápasy," řekla Siniaková po losování na Staroměstské radnici.

Rodačka z Hradce Králové prožívá nejlepší rok v kariéře. Ve dvouhře klepe na elitní třicítku a 31. místo je jejím životním maximem. Ve čtyřhře s Barborou Krejčíkovou získaly grandslamové tituly na Roland Garros a ve Wimbledonu a sezonu ukončily v čele žebříčku. "Jsem rád, jaký pokrok Katka udělala. Závěr sezony měla ve dvouhře vynikající a skvělý rok odehrála ve čtyřhře," chválil Siniakovou kapitán Petr Pála.

Sezonu ve dvouhře začala finálovou účastí v Šen-čenu, kde nestačila na světovou jedničku Rumunku Simonu Halepovou. Na Roland Garros, ve Wimbledonu i na US Open postoupila do třetího kola a výtečně hrála na podzim v Číně: ve Wu-chanu i v Pekingu dokázala projít z kvalifikace do čtvrtfinále. "Ani jsem nečekala, že sezona dopadne takhle dobře. Sebevědomí tam určitě je," usmála se.

Nejenže zlepšila pohyb i servis a hraje aktivněji, ale při zápasech začala dávat více průchod i svým emocím. Dříve se je snažila krotit a nehrála tak odvázaně. Nyní sice občas hlasitě nadává a vzteká se, ale její výkony vzrostly. "Síly mi to nebere. Naopak potřebuju svoje pocity vyventilovat. Nabudím se tím," řekla.

Za pomoci fanoušků v O2 areně se určitě dostane do varu. "Podpora je tu obrovská. Člověka to dokáže nabudit, pozvedne ho to," sdělila Siniaková, jež proti o šest let starší Alison Riskeové bude pomoc potřebovat. Letos s 63. hráčkou světa prohrála ve třech setech v Hobartu, loni ale uspěla v Šen-čenu a v roce 2016 v Tokiu.

"Očekávám náročný zápas a snad předvedu co nejlepší výkon," řekla Siniaková v angličtině a česky k sobotnímu zápasu doplnila: "Musím se soustředit na svoji hru, abych předvedla co nejlepší výkon. A když se mi to podaří, tak určitě vyhraju."

Ve své krátké fedcupové kariéře je Siniaková už podruhé českou jedničkou. Loni si tuto roli vyzkoušela právě proti USA a v semifinále v Tampě tenistky prohrály. "Zápas v Americe Katce pro finále pomůže," uvedl Pála.

"Jsem ráda, že jsem si to tam odehrála. Tady to bude něco úplně jiného. Těším se na atmosféru a doufám, že zkušenosti využiju. Vzpomínám na to jen v tom nejlepším," dodala Siniaková.

Sebevědomě případně vstoupí do rozhodující čtyřhry. S Krejčíkovou letos vedle dvou grandslamových vavřínů hrály i finále Turnaje mistryň. "Bylo by to fajn, kdybychom se spolu dostaly na kurt a ještě kdyby to skončilo vítězně," řekla Siniaková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články