Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Ze Siniakové se stala nečekaně česká jednička. Sebevědomí tam je, hlásí před finále

Prvotně se měla zaměřovat na čtyřhru, při nachlazení Petry Kvitové a zranění Karolíny Plíškové však na bedra Kateřiny Siniakové padlo před finále Fed Cupu proti USA mnohem více zodpovědnosti. Dvaadvacetiletá hráčka se stala českou jedničkou a o víkendu může v Praze odehrát obě dvouhry, a coby světová deblová jednička i závěrečnou čtyřhru. Sama si však před velkou výzvou věří. Přímé přenosy z finále sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od soboty 13:30.

Kateřina Siniaková a její americká soupeřka Sofia Keninová před finále Fed Cupu
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Cítím se skvěle. Jsem dobře připravená a budu v pohodě, když odehraju všechny zápasy," řekla Siniaková po losování na Staroměstské radnici.

Rodačka z Hradce Králové prožívá nejlepší rok v kariéře. Ve dvouhře klepe na elitní třicítku a 31. místo je jejím životním maximem. Ve čtyřhře s Barborou Krejčíkovou získaly grandslamové tituly na Roland Garros a ve Wimbledonu a sezonu ukončily v čele žebříčku. "Jsem rád, jaký pokrok Katka udělala. Závěr sezony měla ve dvouhře vynikající a skvělý rok odehrála ve čtyřhře," chválil Siniakovou kapitán Petr Pála.

Sezonu ve dvouhře začala finálovou účastí v Šen-čenu, kde nestačila na světovou jedničku Rumunku Simonu Halepovou. Na Roland Garros, ve Wimbledonu i na US Open postoupila do třetího kola a výtečně hrála na podzim v Číně: ve Wu-chanu i v Pekingu dokázala projít z kvalifikace do čtvrtfinále. "Ani jsem nečekala, že sezona dopadne takhle dobře. Sebevědomí tam určitě je," usmála se.

Nejenže zlepšila pohyb i servis a hraje aktivněji, ale při zápasech začala dávat více průchod i svým emocím. Dříve se je snažila krotit a nehrála tak odvázaně. Nyní sice občas hlasitě nadává a vzteká se, ale její výkony vzrostly. "Síly mi to nebere. Naopak potřebuju svoje pocity vyventilovat. Nabudím se tím," řekla.

Za pomoci fanoušků v O2 areně se určitě dostane do varu. "Podpora je tu obrovská. Člověka to dokáže nabudit, pozvedne ho to," sdělila Siniaková, jež proti o šest let starší Alison Riskeové bude pomoc potřebovat. Letos s 63. hráčkou světa prohrála ve třech setech v Hobartu, loni ale uspěla v Šen-čenu a v roce 2016 v Tokiu.

"Očekávám náročný zápas a snad předvedu co nejlepší výkon," řekla Siniaková v angličtině a česky k sobotnímu zápasu doplnila: "Musím se soustředit na svoji hru, abych předvedla co nejlepší výkon. A když se mi to podaří, tak určitě vyhraju."

Ve své krátké fedcupové kariéře je Siniaková už podruhé českou jedničkou. Loni si tuto roli vyzkoušela právě proti USA a v semifinále v Tampě tenistky prohrály. "Zápas v Americe Katce pro finále pomůže," uvedl Pála.

"Jsem ráda, že jsem si to tam odehrála. Tady to bude něco úplně jiného. Těším se na atmosféru a doufám, že zkušenosti využiju. Vzpomínám na to jen v tom nejlepším," dodala Siniaková.

Sebevědomě případně vstoupí do rozhodující čtyřhry. S Krejčíkovou letos vedle dvou grandslamových vavřínů hrály i finále Turnaje mistryň. "Bylo by to fajn, kdybychom se spolu dostaly na kurt a ještě kdyby to skončilo vítězně," řekla Siniaková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy