Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy 2021

Williamsová poprvé ve Fed Cupu prohrála, Američanky rozhodly až ve čtyřhře

Nečekané problémy měly v boji o finálový turnaj Fed Cupu favorizované Američanky. Po první fedcupové prohře ve dvouhře v kariéře Sereny Williamsové a zaváhání nedávné šampionky Australian Open Sofii Keninové rozhodl výběr USA o postupu přes Lotyšsko až ve čtyřhře.

Americké tenistky se radují z postupu ve Fed Cupu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Elaine Thompson

Hvězdný tým USA zkompletoval dvanáctičlenný finálový turnaj, který se uskuteční na antuce v hale v Budapešti 14. až 19. dubna. České tenistky na něm budou startovat díky divoké kartě, účast měly jistou i domácí Maďarky, obhájkyně titulu Francouzky a loňské finalistky z Austrálie. Z kvalifikace postoupily také Španělsko, Švýcarsko, Německo, Belgie, Bělorusko, Rusko a Slovensko. Tříčlenné skupiny budou rozlosovány v úterý.

Souboj USA – Lotyšsko v Everettu zahájily Williamsová i Keninová v pátek vítězně, i když vítězka 23 grandslamů udolala Jelenu Ostapenkovou až po dvou tie-breacích. Keninová naopak se Sevastovovou ztratila jen čtyři gamy.

V sobotu však uspěly obě lotyšské singlistky: Ostapenková nejprve zdolala Keninovou 3:6, 6:2, 2:6 a Williamsová pak podlehla ve třech setech Sevastovové 6:7, 6:3 a 6:7. Postup Američankám zajistily v rozhodujícím deblu Bethanie Matteková-Sandsová s Keninovou, když přehrály 6:4 a 6:0 Ostapenkovou se Sevastovovou.

Kvalifikace Fed Cupu:

USA - Lotyšsko 3:2

Keninová - Ostapenková 3:6, 6:2, 2:6, S. Williamsová - Sevastovová 6:7 (5:7), 6:3, 6:7 (4:7), Keninová, Matteková-Sandsová - Ostapenková, Sevastovová 6:4, 6:0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy