Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Tenistky odehrají baráž v Prostějově. I kvůli hokejové extralize

Nečekané problémy provázely výběr místa pro odehrání baráže Fed Cupu. České tenistky budou hrát o udržení v elitní Světové skupině nakonec na antuce v Prostějově, duel proti Kanadě se bude konat na centrkurtu Národního tenisového centra Morava od 20. do 21. dubna. Předprodej vstupenek do hlediště areálu s kapacitou 1200 míst bude zahájen počátkem dubna.

Kateřina Siniaková
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Hledání místa pro utkání se nezvykle protáhlo. "Najít dva měsíce dopředu na závěr dubna volnou krytou halu bylo s ohledem na hokejovou extraligu takřka nemožné. Proto jsme se po dohodě s kapitánem a hráčkami rozhodli pro antuku v Prostějově na centrkurtu se zatahovací střechou," uvedl Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která střetnutí Fed Cupu organizačně zajišťuje.

"Těšíme se, že se hráčky představí v areálu klubu, ze kterého vzešly naše skvělé reprezentantky v čele s Petrou Kvitovou a Luckou Šafářovou," řekl Černošek.

Nominaci kapitán Petr Pála oznámí tradičně deset dnů před losováním, tedy 10. dubna. Do sestavy by se teoreticky mohla vrátit letošní finalistka Australian Open Petra Kvitová, která únorové první kolo vynechala. Soupeřky mohou mít v nominaci bývalou finalistku Wimbledonu Eugenii Bouchardovou a především letos výborně hrající Biancu Andreescuovou, aktuální semifinalistku turnaje v Indian Wells.

Češky v 1. kole podlehly v Ostravě Rumunsku 2:3 na zápasy a čeká je první baráž od roku 2008. Tehdy se přes Izrael dostaly mezi elitu a od té doby získaly šest titulů během osmi let.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy