Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Tenistky nastoupí ve Švýcarsku bez Kvitové se Šafářovou

Praha - České tenistky nastoupí v dubnovém semifinále Fed Cupu ve Švýcarsku bez obvyklých opor Petry Kvitové a Lucie Šafářové. Obě se s kapitánem Petrem Pálou dohodly, že kvůli jejich aktuální situaci v této sezoně nadcházející duel vynechají. Zápas se odehraje 16. a 17. dubna v Lucernu, Češky obhajují tituly z předchozích dvou let. Nominaci proti Švýcarkám oznámí Pála příští středu.

Petra Kvitová a Lucie Šafářová
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Světová sedmička a týmová jednička Kvitová v lednu ukončila spolupráci s trenérem Davidem Kotyzou a je momentálně bez kouče. Úvod sezony se jí výsledkově nepovedl a má letos zápornou zápasovou bilanci 6:8. Šestadvacetiletá tenistka naposledy chyběla ve Fed Cupu vloni v 1. kole v Kanadě.

Také Šafářová prožívá těžký start do sezony po zdravotní pauze, která byla způsobena vleklou bakteriální infekcí. Patnáctá tenistka žebříčku letos prohrála všechny tři zápasy. Ve Fed Cupu naposledy nastoupila v loňském semifinále proti Francii.

"V Miami jsem se sešel s českými hráčkami, které tam hrály. S Petrou a Luckou jsme se dohodli, že pro nadcházející utkání se Švýcarkami na tvrdém povrchu s nimi nebudu při sestavování nominace počítat," řekl Pála.

Je nám líto, video expirovalo.
Tenistky v semifinále Fed Cupu budou hrát bez Kvitové i Šafářové

"Obě hráčky prožívají nová a dosud nepoznaná období svých kariér, a tak jsem se s nimi domluvil, že tentokrát v nominaci nebudou. Lucka i Petra mi současně potvrdily, že v případě postupu do finále budou obě připraveny nastoupit," potvrdil.

"Lucka je po dlouhé nemoci, Petra si to teď organizuje spíš víc sama. Potřebují se trochu nakopnout a dostat do formy. Zrovna tyhle dvě toho odehrály ve Fed Cupu mraky, takže jsme se takhle dohodli a je to úplně v pořádku," dodal.

Start ve Švýcarsku by pro Kvitovou a Šafářovou mohl být zásah do sezony, protože hned poté začne důležitý antukový turnaj ve Stuttgartu. "Kdyby tady Lucka byla, je otázka, jestli by hrála, nebo nehrála. Hraje na antuce v Charlestonu, pak ve Stuttgartu a mezitím by byl Fed Cup na tvrdém povrchu. Byl by to zásah, musí si hlídat to zdraví," podotkl Pála.

"Petře se začátek roku nepovedl, jsem rád, že teď se jí podařilo vyhrát pár zápasů v Indian Wells. Je to pro ni nové, náročné období, má hrát taky ve Stuttgartu. Když se podíváme, kolik toho ve Fed Cupu odehrála, je to v pořádku. Místo toho by měla trénovat na antuce," uvedl Pála.

Jedničkou českého celku by měla být Karolína Plíšková, které patří čtrnácté místo v žebříčku WTA. Roli lídra týmu úspěšně zvládla vloni v Kanadě, kdy rovněž chyběly Kvitová i Šafářová. Dvojkou ve Švýcarsku by měla být v dobré formě hrající Barbora Strýcová.

"Máme tam holky, které jsou na tom v této sezoně výsledkově lépe než Petra a Lucka. I to v tom hrálo nějakou roli. Švýcarsko by byl těžký soupeř v jakékoliv naší sestavě. Ale věřím, že budeme mít tak silnou sestavu, že Švýcarky porazíme. Nebál bych se toho," uvedl Pála.

Jeho tým v této sezoně útočí na třetí titul po sobě a za posledních pět let vyhrál soutěž čtyřikrát. V úvodním kole letošního ročníku Češky triumfovaly v Rumunsku.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy