Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slavnostní zahájení XXVI. letních olympijských her Atlanta 1996

Tenistky nastoupí proti Slovensku bez Kvitové, na kurt ji nepustí zranění

Letos má smůlu. Obnovené zranění levého předloktí nedovolí Petře Kvitové nastoupit o víkendu do bratislavského utkání fedcupových týmů Česka a Slovenska v rámci Poháru přátelství. Kapitán Petr Pála místo světové tenisové dvanáctky a dvojnásobné wimbledonské vítězky narychlo povolal Miriam Kolodziejovou, která se připojí k Markétě Vondroušové a Tereze Martincové.

Petra Kvitová na pražské Spartě
zdroj: ČTK

V rámci projektu obou tenisových svazů Spolu pro budoucnost se budou hrát v sobotu a v neděli v Praze, v Říčanech a v Bratislavě zápasy od výběrů do 14 let až po daviscupové a fedcupové týmy. Losování pořadí jednotlivých duelů je v pátek.

Kvitová měla být hvězdou utkání na tvrdém povrchu v bratislavském Národním tenisovém centru, ale kvůli bolesti tam nedokončila dnešní trénink. "Je mi to moc líto, na zápasy za Česko v Bratislavě jsem se těšila, ale v úterý jsem si v Prostějově na antuce obnovila zranění levé ruky, která se už zdála být v pořádku. Bohužel nebyla a potvrdilo se, že hra na antuce pro mě nyní není ideální," konstatovala Kvitová v tiskové zprávě.

Třicetiletá hráčka si poprvé obnovila problém s předloktím po koronavirové pauze v tréninku. Koncem května ještě ovládla turnaj O pohár prezidenta ČTS na tvrdém povrchu a pak si dala pauzu. Znovu nastoupila do dvouhry nyní v úterý na antuce v rámci Tipsport Elite Trophy a v Prostějově prohrála s Vondroušovou. "V Bratislavě se zúčastním jako host losování a pak pojedu do Česka řešit, co s rukou dál," řekla Kvitová.

Je nám líto, video expirovalo.
Vondroušová porazila na Elite Trophy Kvitovou

Pála sháněl narychlo náhradu. Většina dalších českých hvězd trénuje na antuce a naděje jako Linda Fruhvirtová jsou v sestavách ostatních výběrů. "Nechtěl jsem rozbít tým do 23 let, protože bych spustil domino, které by mohlo pomíchat a oslabit další reprezentační výběry. Rychle jsem se domluvil s Miriam Kolodziejovou, bývalou juniorskou reprezentantkou, která se vrací po zranění," uvedl Pála.

Slovenskou fedcupovou sestavu tvoří Viktoria Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Katarína Kužmová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy