Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Tenistky nastoupí proti Slovensku bez Kvitové, na kurt ji nepustí zranění

Letos má smůlu. Obnovené zranění levého předloktí nedovolí Petře Kvitové nastoupit o víkendu do bratislavského utkání fedcupových týmů Česka a Slovenska v rámci Poháru přátelství. Kapitán Petr Pála místo světové tenisové dvanáctky a dvojnásobné wimbledonské vítězky narychlo povolal Miriam Kolodziejovou, která se připojí k Markétě Vondroušové a Tereze Martincové.

Petra Kvitová na pražské Spartě
zdroj: ČTK

V rámci projektu obou tenisových svazů Spolu pro budoucnost se budou hrát v sobotu a v neděli v Praze, v Říčanech a v Bratislavě zápasy od výběrů do 14 let až po daviscupové a fedcupové týmy. Losování pořadí jednotlivých duelů je v pátek.

Kvitová měla být hvězdou utkání na tvrdém povrchu v bratislavském Národním tenisovém centru, ale kvůli bolesti tam nedokončila dnešní trénink. "Je mi to moc líto, na zápasy za Česko v Bratislavě jsem se těšila, ale v úterý jsem si v Prostějově na antuce obnovila zranění levé ruky, která se už zdála být v pořádku. Bohužel nebyla a potvrdilo se, že hra na antuce pro mě nyní není ideální," konstatovala Kvitová v tiskové zprávě.

Třicetiletá hráčka si poprvé obnovila problém s předloktím po koronavirové pauze v tréninku. Koncem května ještě ovládla turnaj O pohár prezidenta ČTS na tvrdém povrchu a pak si dala pauzu. Znovu nastoupila do dvouhry nyní v úterý na antuce v rámci Tipsport Elite Trophy a v Prostějově prohrála s Vondroušovou. "V Bratislavě se zúčastním jako host losování a pak pojedu do Česka řešit, co s rukou dál," řekla Kvitová.

Je nám líto, video expirovalo.
Vondroušová porazila na Elite Trophy Kvitovou

Pála sháněl narychlo náhradu. Většina dalších českých hvězd trénuje na antuce a naděje jako Linda Fruhvirtová jsou v sestavách ostatních výběrů. "Nechtěl jsem rozbít tým do 23 let, protože bych spustil domino, které by mohlo pomíchat a oslabit další reprezentační výběry. Rychle jsem se domluvil s Miriam Kolodziejovou, bývalou juniorskou reprezentantkou, která se vrací po zranění," uvedl Pála.

Slovenskou fedcupovou sestavu tvoří Viktoria Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Katarína Kužmová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy