Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Švýcarská jednička Bencicová proti Češkám nenastoupí

Bern  - Švýcarským tenistkám bude v semifinále Fed Cupu proti českým obhájkyním trofeje chybět zraněná jednička Belinda Bencicová. Kvůli problémům se zády čekají desátou hráčku světového žebříčku až čtyři týdny klidu. Zápas se bude hrát o příštím víkendu v Lucernu. 

Belinda Bencicová
zdroj: ČTK

Oba týmy tak budou oslabené o nejlepší hráčky. V nominaci českého kapitána Petra Pály chybějí dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová i Lucie Šafářová, tahounkou proto bude Karolína Plíšková.

Devatenáctiletá Bencicová si poranila kostrč na turnaji v Indian Wells už před třemi týdny. Omezila pak trénink a před pár dny už nastoupila v Charlestonu. Prohrála však hned úvodní zápas a po návratu domů podstoupila vyšetření. "Má malou prasklinu v kostrči. Není to vážné, ale potřebuje nějaký čas, aby se zranění úplně zahojilo," řekl její otec a trenér Ivan Bencic.Operativní zákrok není nutný.

Ve švýcarské nominaci zůstaly Timea Bacsinszká (17. v žebříčku WTA), světová jednička ve čtyřhře Martina Hingisová a Viktorija Golubicová (137.). Za Bencicovou kapitán Heinz Günthardt zatím náhradnici nepovolal, v úvahu připadá Stefanie Vögeleová. S Karolínou Plíškovou budou české barvy v Lucernu hájit Barbora Strýcová, Denisa Allertová a Lucie Hradecká.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy