Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Světová jednička Bartyová se nezúčastní finále Billie Jean King Cupu v Praze

Blížící se tenisový svátek v pražské O2 areně přišel o další hvězdu. Na finálovém turnaji Poháru Billie Jean Kingové totiž nebude hrát ani světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie. Dvojnásobná grandslamová šampionka se už nejspíš kvůli koronavirovým opatřením v této sezoně na kurtech nepředstaví.

Ashleigh Bartyová
zdroj: Reuters autor: Edgar Su

Bartyová se po vyřazení ve 3. kole US Open vrátila v září domů do Austrálie, kde nebyla víceméně celý rok, neboť po příjezdu do země je nutná čtrnáctidenní karanténa v hotelu. Její trenér také uvedl, že zřejmě nebude startovat ani na Turnaji mistryň, který se bude hrát bezprostředně po Billie Jean King Cupu 10. až 17. listopadu v mexické Guadalajaře.

Pětadvacetiletá Bartyová už kvůli koronaviru vynechala téměř celou minulou sezonu, na WTA Tour se na rozdíl od většiny hráček nevrátila ani po restartu po několikaměsíční pauze. Letos vyhrála pět turnajů včetně Wimbledonu.

Austrálie je se sedmi triumfy třetí nejúspěšnější zemí ženské týmové soutěže po USA a Česku. Při neúčasti Bartyové bude začátkem listopadu v O2 areně její jedničkou 47. tenistka žebříčku Ajla Tomljanovicová. Ve skupině B se Australanky střetnou s Běloruskem a Belgií.

Je nám líto, video expirovalo.
Pohár B. J. Kingové už je v Praze, oslavu u něj budou mít juniorky
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články