Je nám líto, video expirovalo.

Strýcová: Je dobře, že se ve třiceti můžu stále zlepšovat

Praha - Barbora Strýcová má za sebou vydařený začátek sezony. V žebříčku se vrátila k elitní třicítce, k čemuž jí pomohl i trenér Tomáš Krupa, se kterým po krátké pauze znovu spolupracuje na plný úvazek. Strýcovou a její spoluhráčky z české reprezentace čeká o víkendu semifinále Fed Cupu ve Švýcarsku.

Barbora Strýcová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Kamran Jebreili

Plzeňská rodačka odjela s českým týmem k semifinále Fed Cupu do Švýcarska dobře naladěna díky povedenému čtvrtroku, ale výkony nepřeceňuje. "Zatím to jde, ale jsem ráda při zemi, protože v tenise se může všechno rychle změnit. Nechci nic zakřiknout. Bylo to dobrý. Za tři," zhodnotila sama sebe pro česká média a doplnila: "Zatím jsem spokojená a doufám, že mi to půjde i v Lucernu."

K nejlepším výsledkům patří především premiérový postup do osmifinále Australian Open, stejně daleko se dostala v Indian Wells a v Dubaji si v půlce února zahrála o titul. "Dost jsem v prosinci trénovala a možná si začala říkat, že je dobré mít nad tenisem nadhled. Nebrat ho až tak moc vážně, ale jako věc, kterou hrozně miluju a spíš si na kurtu užívat. Snažím se neřešit blbosti," přemýšlela, proč se jí daří.

Za dobrými výsledky se skrývá i Krupův rukopis. S bývalým koučem Tomáše Berdycha spolupracovala ve druhé půlce loňského roku. Pak zkusil Krupa vést Jiřího Veselého, Strýcová se domluvila s Igorem Bruknerem a Krupa byl jen poradcem. Jenže Krupa u Veselého po Australian Open skončil. "Hned jsem se ho zeptala. Vzal si pár týdnů na rozmyšlenou a zase jsme do toho šlápli," řekla Strýcová.

Podle svých slov se od Krupy učí hodně nových věcí. "Je dobře, že se i ve třiceti letech můžu každý den zlepšovat. Hlavně mě to baví," pochvaluje si. Snaží se hrát agresivněji, aby jen nevracela míče na polovinu soupeřky. "A trochu šetřila síly. Musím jinak přemýšlet na kurtu. Využívat sílu soupeře a hrát pestřeji. Možná mně to říká i kvůli sobě, aby tam nemusel tak dlouho sedět," smála se Strýcová.

Krupův autoritativní přístup Strýcové vyhovuje. Kouč dokáže hráčku, známou emočními projevy na kurtu, výrazně zklidnit. "To je asi fakt. Když se na něj kouknu a vidím ten jeho přísný pohled, tak vím, že musím být pořád koncentrovaná do konce zápasu, jinak mám průser," vtipkovala 33. tenistka světa. "My z něho děláme hrozného přísňáka, ale to není tak pravda. Mně to vyhovuje. Na mě nic jiného neplatí, protože jinak lítám myšlenkami všude možně a v hlavě mám blbosti."

Ve Fed Cupu debutovala v roce 2002 jako šestnáctiletá a do Lucernu nyní odjela jako čerstvá třicátnice. "Necítím se na třicet. Někdy mě tělo bolí, že si říkám: Už je to tady. Ale ne, je to jenom číslo. A cítím se na dvacet," řekla.

Narozeniny oslavila koncem března a v Plzni měla oslavu u tety v hotelu. "Bylo to příjemné. Sešlo se asi třicet lidí, tak akorát. Všichni, které miluju," řekla. Dostala hodně dárků, třeba profesionálního robota na pečení buchet, kterého si přála. "Dostala jsem i oblíbené čaje, řetízek a mnoho kytek, které jsem nerada opouštěla," dodala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy