Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Španělky na Fed Cup i s Muguruzaovou, chybět bude Suárezová

Madrid - Španělské tenistky povede ve fedcupovém zápase proti českým obhájkyním trofeje světová sedmička Garbiňe Muguruzaová, naopak absentuje Carla Suárezová, která stále laboruje s ramenem. Spolu s Muguruzaovou jsou v sestavě kapitánky Conchity Martínezové Lara Arruabarrenaová (69. ve dvouhře v žebříčku WTA), Sara Sorribesová (106.) a deblistka María José Martínezová (33. ve čtyřhře). Přímý přenos Fed Cupu sledujte 11. a 12. února na ČT sport a webu ctsport.cz.

Garbiňe Muguruzaová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Alastair Grant

Český kapitán Petr Pála zveřejnil svou sestavu už 20. ledna, v Ostravar aréně se představí osvědčená dvojice Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, po pauze Lucie Šafářová a premiérově Kateřina Siniaková.

Nad startem Suárezové, světové čtrnáctky, visel otazník už dva týdny, když oznámila, že si kvůli problémům s pravým ramenem dává pauzu. "Trápilo mě už v přípravě na sezonu, odřekla jsem turnaje v Brisbane i v Sydney a během Australian Open se bolest zhoršila. Deset dnů jsem neměla raketu v ruce," napsala v prohlášení Suárezová, jež v Melbourne vypadla ve druhém kole.

České tenistky Fed Cupu v posledních letech vládnou. Loni porazily ve finále Francii, završily tak vítězný hattrick a oslavily pátý triumf za uplynulých šest let. Se Španělkami se utkaly v 1. kole v roce 2014 a v Seville rozhodly o postupu až ve čtyřhře. Doma je zdolaly v roce 2009 v Brně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy