Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Sobotní dvouhry budou hrát Kvitová se Šafářovou

Praha - Petra Kvitová a Lucie Šafářová by měly hrát sobotní dvouhry ve finále Fed Cupu proti Německu. Uvedl to kapitán českých tenistek Petr Pála po dnešním tréninku. Čtyřčlennou nominaci na víkendový zápas v pražské O2 areně oznámí až při pátečním losování na Staroměstské radnici.

Lucie Šafářová a Petr Pála
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Pokud se nestane nic zásadního, tak očekávám, že v sobotu budou hrát Péťa s Luckou," řekl Pála. Němky už o den dříve oznámily, že do úvodních duelů nastoupí Angelique Kerberová a Andrea Petkovicová.

Otázkou ještě je, jak budou vypadat nominované čtveřice obou výběrů. V českém týmu se s Kvitovou a Šafářovou celý týden připravují ještě Karolína Plíšková, Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková. Uvidí se, jestli Pála nechá v sestavě debutantku Plíškovou, nebo zařadí raději deblový pár Hradecká, Hlaváčková, protože je možné, že za stavu 2:2 by o šampionkách rozhodovala až čtyřhra.

Bude v týmu Plíšková? Dozvíme se v pátek

Další dvě jména český kapitán oznámí až hodinu před pátečním losem. Nechtěl mluvit o tom, zda ho svými výkony v týdnu nepřesvědčila o své nominaci 24. hráčka světa Plíšková. "Hraje moc dobře, ale to jsem očekával. Je to hráčka třicítky, povrch jí sedí, výborně servíruje, ale necháme to na pátek," řekl Pála.

Ani nominace Německa nemusí být jasná. Kapitánka Barbara Rittnerová sice oznámila, že nasadí světovou desítku Kerberovou a čerstvou vítězku Turnaje šampionek Petkovicovou, ale ve hře je i Sabine Lisická. Ta hraje v přípravě rovněž výborně a stejně jako její krajanky si zvyká na levorukou soupeřku. Další variantou Rittnerové je nominace Julie Görgesové s Annou-Lenou Grönefeldovou, aby měla jako Češky na závěr sehraný deblový pár.

Domácí výběr má na dosah třetí titul za čtyři roky, zatímco Němky touží ukončit čekání na trofej po 22 letech. Losování pořadí zápasů se uskuteční v pátek v poledne a hrát se bude o víkendu vždy od 13:00. Hala pro 13 tisíc lidí je téměř vyprodána.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy