Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Pála: O nominaci do dvouhry mám jasno, ale nechci to hlásit Švýcarům

Lucern (Švýcarsko) - O tom, kdo nastoupí v sobotu a v neděli do dvouher v semifinále Fed Cupu proti Švýcarsku, už má nehrající kapitán českých tenistek jasno. Nominaci ale oznámil jen svým svěřenkyním, protivníkovi ji sdělovat nechce. Dá se ale tušit, že jedničkou bude Karolína Plíšková.

Petr Pála
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Hrdinku posledních dvou českých fedcupových zápasů Plíškovou ve dvouhrách nejspíš doplní letos zatím ve formě hrající Barbora Strýcová, ale šanci může dostat i stále se lepšící Denisa Allertová. Čtvrtou členkou týmu je Lucie Hradecká. "Holky už to vědí, ale nechci to Švýcarům hlásit. Máme víc hráček na výběr, ať si počkají na pátek," řekl Pála po dnešním tréninku obhájkyň titulu.

Pořadí dvouher se losuje v pátek v poledne a v sobotu se úvodní dvouhra hraje od 13:00. U domácích Švýcarek je jasné, že jedničkou bude světová sedmnáctka Timea Bacsinszká a dvojkou Viktorija Golubicová. Světová jednička ve čtyřhře Martina Hingisová tvrdila, že její start v singlu není v plánu. "Nemůžu mluvit za ně, ale podle toho, jak trénovaly, tak asi nasadí Golubicovou," všiml si i Pála.

Všem čtyřem hráčkám se podle Pály v přípravě poměrně dařilo. "Dobrý. Nejsou tam propady. Denisa i Lucka hrajou solidně," řekl kapitán. Každá z tenistek řešila jen drobné věci ve hře. "Ve středu si šly Kája s Luckou zaservírovat. Bára řešila forhend. V tenisu nikdy nemůžou pokaždé fungovat všechny údery," řekl.

Na trénink Plíškové od čtvrtka dohlížel už i její osobní trenér Jiří Vaněk. "Je líná jako veš," vtipkoval Vaněk u kurtu a vážně dodal: "Psala mi dva dny, co tady byla, že se jí hraje dobře a cítí se skvěle. Myslím, že to bude dobrý. Je v pohodě."

Tenistky trénují v Lucernu od pondělí a všechno jde téměř ideálně. Jediným problémem je zlomený malíček na noze kapitána Pály. "Já nejsem důležitý, ale štve mě to. Jsem zvyklý po kurtu dost chodit. Střídat si strany. Ale před chvílí už jsem si musel sednout a dát nohu nahoru, protože bolela," řekl Pála.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy