Následuje
Branky, body, vteřiny

Německé tenistky si po 22 letech zahrají finále Fed Cupu

Brisbane – Třetí, vítězný bod výběru kapitánky Barbary Rittnerové zajistila Angelique Kerberová výhrou nad Samanthou Stosurovou 4:6, 6:0 a 6:4. Němky nakonec vyhrály semifinále v Brisbane nad Austrálií 3:1, po zrušení čtvrté dvouhry získaly jediný bod domácích ve čtyřhře Ashleigh Bartyová s Casey Dellacquaovou.

Německé tenistky slaví postup do finále Fed Cupu po dlouhých dvaadvaceti letech
zdroj: ČTK/AP autor: Tertius Pickard

Ve finále se Němky střetnou buď s českými tenistkami, nebo s obhájkyněmi titulu Italkami. Pokud tým okolo Petry Kvitové zápas vyhraje, bude hostit Němky ve finále doma.

Německo hrálo finále Fed Cupu naposledy v roce 1992 a díky Steffi Grafové a Anke Huberové soutěž vyhrálo. V sestavě tehdy figurovala i Rittnerová.

"Tohle je pro nás skvělý den, jsme na sebe moc pyšné," zářila Kerberová, krátce poté, co s týmem dokončila vítězný taneček. "Finále!" pokřikovaly Kerberová, Andrea Petkovicová, Julia Görgesoová a Anna-Lena Grönefeldová.

"Jsem neskutečně šťastná, protože jsme se tady musely vyrovnat s časovým posunem, rychlým kurtem. Holky to ale zvládly skvěle a napsaly velkou kapitolu německého tenisu. Věřím, že mají šanci zvítězit také ve finále, ale teď si chceme užít tuhle slastnou chvíli a radost z postupu," řekla Rittnerová.

V sobotu položila základ k výhře Petkovicová výhrou nad Stosurovou 6:1, 7:6 a světová sedmička Kerberová pak zničila Casey Dellacquaovou 6:1, 6:0. Bartyová s Dellacquaovou dnes v závěrečné čtyřhře za rozhodnutého stavu porazily Görgesovou s Grönefeldovou 6:2, 6:7 (5:7), 10:2.

Semifinále tenisového Fed Cupu v Brisbane (tvrdý povrch):

Austrálie – Německo 1:3

Stosurová – Kerberová 6:4, 0:6, 4:6, Dellacquaová, Bartyová – Görgesová, Grönefeldová 6:2, 6:7 (5:7), 10:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy