Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Muchová po úspěšné premiéře: Rozšvihala jsem se a od stavu 4:3 měla zápas pod kontrolou

Debut ve Fed Cupu s puncem vítězství má za sebou Karolína Muchová. Dvaadvacetiletá tenistka si v úvodním utkání baráže proti Kanadě připsala skalp Rebeccy Marinové, které ve druhém setu dokonce nadělila "kanára".

Karolína Muchová v utkání Fed Cupu
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Na antukovém kurtu v Prostějově se po nervóznějším úvodu rozjela a Marinovou porazila 6:3, 6:0. "Jsem ráda, že to takhle dopadlo. Je to super," radovala se rodačka z Olomouce.

Neklid se na Muchové projevil zejména při rozehrávce před utkáním. "To jsem se opravdu třepala," přiznala. "Naštěstí to ze mě rychle spadlo. Pak jsem se rozšvihala a od stavu 4:3 měla zápas pod kontrolou," konstatovala.

Je nám líto, video expirovalo.
Muchová: Diváci mě hnali dopředu, debut jsem si užila

Marinová sice dokázala trefovat první servis rychlostí přes 190 km/h, ale přesto ho dokázala udržet pouze jednou. "Pálí rány, ale tohle je antuka. Stoupla jsem si dva tři kroky dozadu a měla všechno na ruce. Liftovala jsem míče zpátky, takže to bylo nakonec příjemné podání. Dobře se mi returnovalo," vysvětlila Muchová.

Za stavu 3:3 zvládla v prvním setu nejdelší gem. Po devíti minutách zvýšila na 4:3 a od té doby na kurtu vládla. "Držela jsem balon ve výměně, měla jsem lepší pohyb a ona chybovala. Měnila jsem jí rytmus, zkoušela kraťasy, čop a platilo to."

Je nám líto, video expirovalo.
Pohledná výměna v utkání Muchová - Marinová

Více než tisícovka fanoušků vytvořila v Národním tenisovém centru Morava bouřlivou atmosféru. Muchová tvrdila, že na lavičce ani neslyšela kapitánovy pokyny. "Byl to fakt blázinec. Bubny a řev, ale žene to dopředu a je to super," pochvalovala si.

Fedcupovou premiéru si i proto užívá. "Všechno je pro mě nové, ale pozitivní. Tenis přece jen není týmový sport, na kurtu jsem sama. I tak ale cítím zodpovědnost, že chci udělat bod. A ověřila jsem si, že jsem s tím v pohodě, nebylo to extra svazující," zakončila Muchová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy