Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kvitová: Výhra Karolíny překvapením není, velkým překvapením jsem já

Kluž (Rumunsko) – Nerozehranost a nervozita. Petra Kvitová v prohraném utkání s Rumunkou Monicou Niculescuovou rozhodně neoplývala lehkostí a hodně kazila. Češky hrají s domácím týmem v prvním kole Fed Cupu 1:1 a neděle bude ještě hodně dramatická. Přímý přenos dvouher a případné rozhodující čtyřhry startuje ve 12:00 na ČT sport a našem webu.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Joseph Nair

"Mám určitě na víc, to je bez debat," podotkla světová devítka. Kvitová nastoupila na dvorec po vydřené výhře Karolíny Plíškové nad třetí hráčkou žebříčku Simonou Halepovou. Proti Niculescuové se nedokázala vyrovnat s neortodoxním čopovaným forhendem a prohrála 3:6, 4:6. "Výhra Karolíny pro mě překvapením není, ale já velkým překvapením jsem," glosovala dvojnásobná vítězka Wimbledonu první den v Kluži.

Proti 37. hráčce světa se na Kvitové projevila nerozehranost z úvodu sezony. Na turnaji v Šen-čenu po prvním setu kvůli střevním problémům odstoupila a z Australian Open vypadla ve 2. kole. "Měla jsem z toho nervy, že jsem letos nenahrála. Cítila jsem se stažená a nevěděla, co od sebe čekat," řekla pětadvacetiletá Kvitová.

Všechno je o nervech

Na začátku zápasu bývá obvykle nervózní, ale časem se uvolní a rozehraje. Tentokrát se to nestalo. "Ve druhém setu jsem se cítila trošku líp, ale moc mě to nepustilo a ona mi ani moc nepomohla. Pořád hrála hodně solidně a já jsem bohužel zkazila některé míče, které jsem mohla zahrát líp," řekla Kvitová.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Kvitová - Nicolescuová

Na levou rukou hrající Kvitové bylo vidět, že jí chybí herní sebevědomí. "Myslím, že jo," přikývla a s nadějí doplnila: "Ale myslím, že to jednou přejde. Fyzicky se cítím dobře, všechno bylo o nervech. Poslední dva týdny jsem dobře trénovala, v trénincích bylo všechno dobře, teď to jenom potřebuju převést do zápasů."

Z nepříjemných čopovaných forhendů často posílala míče do sítě či do autu. Přitom byla na styl Rumunky připravená, ale v součtu s pomalým dvorcem měla špatné časování. "Stavěla jsem se k úderům dobře, ale moc brzo. Povrch to vlastně vzal, zastavil míč a už jsem to měla moc před sebou," vysvětlovala.

Na kurtu místy působila odevzdaně. U fanoušků si tak často vyslouží přísné komentáře, že nebojuje. "V sobě s nervy bojuju a potřebuju s tím něco udělat, takže se snažím tak nějak trochu uvolnit a možná proto to vypadá, jak to vypadá," uvažovala Kvitová.

Na Halepovou s odhodláním

V neděli v poledne českého času by Kvitová měla nastoupit proti Halepové a bojovat v utkání poražených. "Obecně si myslím, že to bude trochu příjemnější, protože dneska asi taky neodehrála úplně nejlepší tenis, který chtěla. Se Simonou obě budeme chtít přinést ten bod a bude to náročný zápas," očekávala Kvitová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy