Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
USA - Francie

Karolína Plíšková se dostala do širší nominace na finále Fed Cupu

Praha - Jednu očekávanou premiéru přichystal kapitán českých tenistek Petr Pála na finále Fed Cupu. V širší nominaci k osvědčeným oporám Petře Kvitové a Lucii Šafářové přiřadil ve velké formě hrající Karolínu Plíškovou a stříbrné deblistky z londýnské olympiády Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou. "Variant je mnoho a jsem rád, že můžu mít těchhle pět holek. Uvidíme až během týdne před zápasem, kdo jak na tom bude, jaká bude nakonec čtyřčlenná nominace," řekl Pála. Zápas o titul proti Německu se uskuteční 8. a 9. listopadu v pražské O2 areně.

Petr Pála
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Do dvouher se počítá se světovou čtyřkou Kvitovou a s Šafářovou, ale dvaadvacetiletá Plíšková hrála letos už pětkrát finále, v Soulu a o víkendu v Linci získala titul a může tým vyztužit. "Nevím, jestli bude Karolína nakonec v týmu nebo za jakého stavu může třeba hrát, ale je příslibem do budoucna a jednou se o ni možná budeme opírat, takže je dobré, aby tam byla," řekl Pála. "Je zajímavé, že jsem poprvé v nominaci a hned na finále. Uvidíme, jak to bude vypadat," řekla Plíšková.

Nominace Hlaváčkové s Hradeckou je překvapivá, protože se úspěšný pár H+H loni na podzim rozpadl a rozchod, který iniciovala Hlaváčková, nebyl bez emocí. Hlaváčková letos neúspěšně zkoušela na turnajích hrát s Šafářovou, pak hrála s Číňaňkami Čeng Ťie a s Pcheng Šuaj, s níž vyhrála nedávno v Pekingu. Hradecká odehrála většinu sezony po boku Nizozemky Michaely Krajickové.

Je nám líto, video expirovalo.
Pála nominoval na finále Plíškovou i duo H+H

"Hradecká má výbornou bilanci proti všem Němkám ve čtyřhře a povrch jí sedí. Je jednou z variant, že by mohla hrát s Andreou," vysvětlil Pála. Hradecká s Hlaváčkovou si před Fed Cupem společně zahrají čtyřhru na menších turnajích ITF. "Byl jsem v kontaktu s Luckou (Hradeckou) a ona řekla, že je připravena hrát s kýmkoliv. Bavili jsme se, že jedna z možností je hrát s Andreou, a souhlasila," řekl Pála.

Do nominace se nevešly Barbora Záhlavová-Strýcová a Klára Koukalová. "Bylo těžké jim to oznámit, Bára si právem mohla myslet, že tam bude, protože má nejlepší sezonu, ale vzhledem k tomu, na jakém povrchu a proti komu hrajeme, tak jsem to zvolil jinak. Tým máme široký, tak to na finále nevyšlo," řekl Pála. "Obě jsou u týmu během přípravy i finále vítány, obě nám velmi pomohly, že jsme ve finále, a kdyby se vyhrálo, tak obě dostanou pohár, který dostává každý, kdo za ten rok nastoupil," dodal.

Německá kapitánka Barbara Rittnerová má také více variant. V týmu mohou být Angelique Kerberová (10. v pořadí WTA), Andrea Petkovicová (16.), Sabine Lisická (25.), Mona Barthelová (46.) či deblistka Anna-Lena Grönefeldová. Němky jsou ve finále po 22 letech, v roce 1992 naposledy slavily i triumf v soutěži. S Německem má český tým pozitivní bilanci 6:1. V nedávné době tenistky vyhrály v roce 2010 v Brně i předloni ve Stuttgartu. Ve finále soutěže se oba týmy střetly v roce 1983 a Hana Mandlíková s Helenou Sukovou tehdy zvítězily.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy