Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Kapitán tenistek Pála: Kvitová je poklad, práci mi hodně ulehčuje

Ostrava – Na vítězné vlně se vezou tenistky pod vedením kapitána Petra Pály. Po výhře v Ostravě nad obhájkyněmi titulu Italkami jsou potřetí za čtyři roky ve finále Fed Cupu, za což vděčí skvělé Petře Kvitové a širokému výběru hráček.

Petra Kvitová a Petr Pála
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Dalšího finále si cením strašně moc. Je to skvělý pocit, jak se člověk veze na vlně, a jsem za holky hrozně rád, protože odvedly skvělou práci. Makaly, připravily se na to, všechny chtěly hrát a znovu dokázaly uspět," řekl Pála.

Hlavní hvězdou Pálova výběru je aktuální světová šestka Kvitová. Levou rukou hrající ranařka z Fulneku i nyní proti Italkám získala dva body. "Petra je poklad," řekl Pála o Kvitové a vyzdvihl nejen její kvality na kurtu.

"Tam se body počítají, ale ona je skvělá i mimo kurt. Je úplně v pohodě, přizpůsobí se týmu, podpoří ho, jde příkladem. Je naše jasná první hráčka, ale to chování tomu neodpovídá. Začlení se do týmu a práci mi hodně ulehčuje," řekl kapitán.

Je nám líto, video expirovalo.
Hodnocení kapitána Pály po postupu do finále Fed Cupu

Důležité ovšem také je, že Kvitovou může Pála vhodně doplnit. V týmu se za poslední léta vystřídalo dalších šest hráček v čele s Lucií Šafářovou, do týmu se loni vrátila i Klára Koukalová. "Moc si cením, že za ty roky, co dělám kapitána, tak hrajeme skoro pořád v nejsilnější sestavě, kterou jsem si vybral," řekl Pála. "Máme Péťu (Kvitovou), ji to baví a široký kádr na výběr a to je základ," dodal.

V nedělní dvouhře v Ostravě zvládla Kvitová nelehký úkol a porazila Robertu Vinciovou. "Trošku mi spadl kámen ze srdce, protože to bylo velmi těžké utkání mentálně i fyzicky. Péťa byla pod tlakem, cítila, že by měla vyhrát, ale zvládla to parádně. Klobouk dolů," řekl Pála. Ocenil, že Kvitová v poslední době zlepšila servis a zapracovala na pohybu. "Strašně špatně se proti ní hraje."

Němky jsou individuality

Ve finále přivítají Češky v listopadu Německo, které si o titul zahraje po 22 letech. "Němky jsou hladové a pro úspěch už dělají hodně několik let," řekl Pála. Očekával, že herně budou Němky silnější než Italky. "Italky jsou lepší za poslední dobu jako tým, ale Němky mají velice silné individuality," porovnal Pála.

Kapitán si chce pořádně rozmyslet a probrat s hráčkami volbu povrchu, na kterém se bude hrát. Strach z německého týmu ale neměl. "Nebojíme se, jenom je třeba přistoupit k tomu s velkým respektem. Bude to velký zápas," řekl Pála.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy