Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby

Historický triumf pro Kanaďanky. Fernandezová potvrdila formu a stvrdila zisk Poháru B. J. Kingové

Přemožitelky českého týmu svou cestu dotáhly až k triumfu. Kanadské tenistky v Seville ovládly Pohár Billie Jean Kingové proti Italkám. První utkání finále zvládla teprve osmnáctiletá Marina Stakusicová s Martinou Trevisanovou 7:5 a 6:3. Ve druhém zápase potvrdila formu Leylah Fernandezová proti Jasmine Paoliniové a po setech 6:2 a 6:3 rozhodla. Kanaďanky v sobotu v semifinále přehrály 2:1 na zápasy český tým. 

Je nám líto, video expirovalo.
Kanadské tenistky slaví historicky první týmový triumf

Jednadvacetiletá Fernandezová nedala v souboji týmových jedniček Paoliniové šanci. V první sadě sice ztratila vedení 2:0, ale od stavu 3:2 už nechybovala. Ve druhém setu jediné zaváhání přišlo až při skóre 5:2, kdy ztratila servis. Vzápětí ale úspěšným brejkem finále ukončila.

"Nevím, co říct. Jsem na tým moc pyšná, holky jsou neskutečné," řekla kanadská kapitánka Heidi El Tabakhmová. "Tohle je splněný sen," dodala.

Kanadu, která v semifinále vyřadila český výběr, předtím poslala do vedení osmnáctiletá Marina Stakusicová. Tenistka ze třetí stovky žebříčku si poradila 7:5 a 6:3 se 43. hráčkou světa Martinou Trevisanovou.

Stakusicová se proti 43. hráčce světa Trevisanové v prvním setu ujala vedení 4:1, ale Italka čtyřmi gamy za sebou otočila. Závěr už opět patřil 258. hráčce světa, která poté bez větších problémů získala i druhou sadu.

"Jsem opravdu šťastná a poctěná, že jsem tady mohla hrát. Byl to nejlepší týden v životě," řekla Stakusicová, která letos na turnajích okruhu WTA neodehrála jediný zápas v hlavní soutěži.

Kanada proměnila v titul hned první finálovou účast. Itálie promarnila šanci ovládnout týmovou soutěž popáté. Poslední ze čtyř triumfů si připsala v roce 2013, kdy se ještě hrálo v jiném formátu a pod názvem Fed Cup.

Kanaďanky za vítězství dostanou 2,4 milionu dolarů (55 milionů korun), dosud nejvyšší prémii v historii soutěže. Výběr kapitánky Heidi El Tabakhmové navázal na triumf kanadských tenistů v loňském ročníku Davisova poháru.

Závěrečný turnaj tenisového Poháru Billie Jean Kingové v Seville – finále:

Kanada – Itálie 2:0

Stakusicová – Trevisanová 7:5, 6:3, Fernandezová – Paoliniová 6:2, 6:3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články