Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
99. Velká jarní cena a 71. Velká květnová cena

Češky se scházejí na baráž v Prostějově. Jako švábi na pivo už i s "babičkou" Šafářovou

Kroky českých tenistek míří do Prostějova. O víkendu je tam čeká fedcupová baráž s Kanadou. Na Hané se s kapitánem Petrem Pálou hlásí Lucie Šafářová a Karolína Muchová. V úterý se k nim připojí Markéta Vondroušová. Barbora Krejčíková, která v uplynulých dvou týdnech vyhrála v USA dva turnaje nižší kategorie, je na cestě, stejně jako Marie Bouzková.

Lucie Šafářová, Karolína Muchová a Petr Pála
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Scházíme se trošku jako švábi na pivo, ale v úterý na tréninku bychom měli být kompletní," řekl Pála.

V českém týmu chybí světová trojka Petra Kvitová i čtyřka Karolína Plíšková, v nominaci se neobjevila ani Kateřina Siniaková z páté desítky světového pořadí.

"Roli jedničky na kurtu by měla plnit Vondroušová, o druhé singlistce se rozhodnu před pátečním losem," uvedl Pála.

"Je to mladá, ale zároveň velmi silná sestava. Jsem rád, že tam jsou i nové a mladé hráčky, které budou vedle zkušené Lucky Šafářové sbírat zkušenosti," řekl kapitán.

Připustil, že jeho tým bude favoritem. "A já tady budu mezi nimi jako babička a budu jim radit," přidala Šafářová, která chystá loučení s kariérou. Ve Fed Cupu hrála naposledy loni ve čtvrtfinále proti Švýcarsku.

Je nám líto, video expirovalo.
České tenistky absolvovaly cestu do Prostějova

Kanaďanky okusí kurt v úterý

Kanaďanky nahlásily přílet do Česka v několika etapách během dneška, v úterý už by měly trénovat na prostějovské antuce. V sestavě kapitánky Heidi El Tabakhové chybí nejen někdejší wimbledonská finalistka Eugenie Bouchardová, ale i mladá kometa této sezony Bianca Andreescuová. I když původně účast přislíbila, nyní doléčuje zranění a Fed Cup vynechává.

Kanadskou jedničkou tak je 184. hráčka dvouhry Rebecca Marinová, kterou doplňují Gabriela Dabrowská (392.), Leylah Fernandezová (376.) a Sharon Fichmanová, která nefiguruje v žebříčku dvouhry a v deblu je 180.

Češky čeká baráž po jedenácti letech poté, co v únoru podlehly v Ostravě Rumunsku 2:3. O udržení možná ani nepůjde, neboť ITF uvažuje o rozšíření Fed Cupu na 16 týmů. Rozhodnout se má během Roland Garros. I v případě prohry s Kanadou by Česko jako šestinásobný vítěz z posledních osmi let mělo účast s největší pravděpodobností jistou.

Barážový zápas s Kanadou se hraje v sobotu a v neděli v Národním tenisovém centru v Prostějově, jehož kapacita 1200 diváků je beznadějně vyprodána.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy