Následuje
Hory horem pádem

Češky půjdou v úvodu Fed Cupu doma na Švýcarky

České tenistky se v prvním kole příštího ročníku Fed Cupu utkají se Švýcarskem, které jim přisoudil los. Hrát se bude 10. a 11. února a výběr kapitána Petra Pály bude mít výhodu domácího prostředí.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Se Švýcarskem se tenistky utkaly naposledy předloni a v Lucernu rozhodly o postupu do finále až v závěrečné čtyřhře. Celkově vedou vzájemnou bilanci 6:1.

Češky jsou desetinásobnými šampionkami. Stříbrnou mísu zvedly v letech 1975, 1983, 1984, 1985 a 1988 a soutěži kralovaly v poslední době - díky Petře Kvitové či Karolíně Plíškové zvítězily v letech 2011, 2012, 2014 2015 a loni.

Kateřina Siniaková s Petrem Pálou
zdroj: ČTK/AP autor: John Raoux

Švýcarskou jedničkou je Timea Bacsinszká, nyní 34. hráčka světa. Dvojkou je až 110. tenistka žebříčku WTA Viktorija Golubicová a v pozici trojky by mohla přijet Patty Schnyderová, bývalá světová sedmička a dnes 164. hráčka pořadí.

Češky budou proti Švýcarkám, i v případě startu Martiny Hingisové ve čtyřhře, favoritkami. V semifinále by narazily na Německo, nebo Bělorusko.

"Jsem rád, že hrajeme doma a předvedeme se před skvělým domácím publikem. Je to atraktivní a těžký soupeř. Je tam Baczinská a Golubicová, která nás nemile překvapila ve Švýcarsku, a Martina Hingisová hraje výborně," řekl Pála.

V plánu je vybrat co největší halu, hrát by se tak mohlo tradičně v Ostravě nebo v Praze. "To je vynikající zpráva. Čím víc lidí přijde, tím budu radši. A holky určitě taky," sdělil Pála. Věří, že bude mít k dispozici všechny nejlepší hráčky. "Věřím tomu a hlavně, ať to holky baví."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy