Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Dánsko

Češky mají před finále Fed Cupu jistotu, že ve skupině nenarazí na USA, Francii ani Austrálii

Do skupiny D jsou nasazené české tenistky při losu finálového turnaje Fed Cupu. Ten se odehraje na antuce v hale v Budapešti 14. až 19. dubna, podle nového herního modelu. České hráčky tak mají jistotu, že v tříčlenné skupině nenarazí na obhájkyně titulu z Francie, na Australanky ani na Američanky. Losování proběhne v Muzeu krásného umění v maďarské metropoli v úterý večer.

Český fedcupový tým
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Francouzky budou podle webu Mezinárodní tenisové federace ITF ve skupině A a loňské finalistky z Austrálie v "béčku". Češky, které dostaly do finálového turnaje divokou kartu ITF, jsou v "déčku" coby čtvrtý tým fedcupového žebříčku. V tom jsou Američanky třetí, proto obsadí z pozice nejvýše nasazených skupinu C.

K nim budou podle žebříčku postupně dolosovány zbylé celky. Na druhá místa se zařadí Bělorusky, Němky, Rusky a Španělky a v poslední vlně skupiny zkompletují Slovenky, Švýcarky, Belgičanky a domácí Maďarky.

Ve finále mezinárodní federace ITF rozdělí 18 milionů dolarů, z toho dvanáct mezi hráčky a šest mezi národní tenisové asociace.

Fed Cup stejně jako od loňska mužský Davis Cup opouští formát vyřazovacích bojů v zemi jednoho z družstev. Soutěž žen ale na rozdíl od mužů už podobný systém zažila. Naposledy se hrály dvě skupiny v Madridu v roce 2001 a titul získaly Belgičanky. V Česku se turnaj konal v roce 1986 a ve slavném finále domácí výběr prohrál s Američankami v sestavě s Martinou Navrátilovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy