Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Češky jsou favoritkami, mají jasno Francouzky před finále

Trélazé (Francie) - Francouzky považují české tenistky za favoritky finále Fed Cupu. Duel o stříbrný pohár v soutěži družstev se uskuteční 12. a 13. listopadu ve Francii a Češky budou usilovat o hattrick a pátý titul za šest let. Vzájemná bilance je vyrovnaná 3:3 na zápasy.

Francouzský fedcupový tým
zdroj: ČTK/ABACA

"Kdo je ve finále?" ptala se francouzská kapitánka Amélie Mauresmová ještě na kurtu v Trélazé krátce poté, co její svěřenkyně v neděli zvládly rozhodující čtyřhru a porazily Nizozemsko. "Češky. To hrajeme doma. Prohrály jsme s nimi loni v semifinále a máme šanci na odvetu. Mají silný tým a jsou favoritky, ale uvidíme," dodala.

Před rokem v Ostravě domácí tenistky jasně vyhrály 3:1, přičemž rozhodnuto bylo už po třetí dvouhře. Ve Francii se hrálo naposledy před deseti lety a v baráži o Světovou skupinu český tým prohrál 2:3.

"Finále se hraje až za sedm měsíců a do té doby uteče hodně času. Češky mají silné individuality, což bude těžké, ale my uděláme maximum," doufala Mauresmová, že její svěřenkyně můžou navázat na rok 2003. Před třinácti lety tým galského kohouta právě okolo bývalé jedničky Mauresmové vyhrál Fed Cup zatím naposledy.

Francouzské mládí vpřed

Současný výběr staví především na výkonech dvou dvaadvacetiletých tenistek. Do finále Francii dostaly světová osmadvacítka Kristina Mladenovicová a Caroline Garciaová, která je v žebříčku dvouhry WTA na 45. místě. V sestavě na finále je nejspíš doplní Alizé Cornetová (48.) a Pauline Parmentierová (101.).

"Jsme ve finále, to je bláznivé!" radovala se Garciaová. "Obě jsme mladé, každý rok děláme krok vzhůru a lepšíme se. Jako malá jsem sledovala, jak Francouzky hrají finále, a teď si ho zahraji sama, což je úžasné," zářila Mladenovicová.

Garciaová podobně jako Mauresmová favorizovala české obhájkyně titulu. "Mají mnoho hráček v desítce a dvacítce. Nebudeme mít co ztratit. Musíme dál hrát jako tým, zůstat pozitivní a hrát zápas po zápasu až do konce," řekla tenistka.

"Češky mají lepší tým, ale můžou jen ztratit," prohlásil technický ředitel Francouzské tenisové federace Arnaud Di Pasquale, bronzový olympijský medailista ze Sydney 2000.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy