Následuje
Speciál

Češky čeká v příštím ročníku Fed Cupu silné Rumunsko

Paříž – České tenistky vstoupí do příštího ročníku Fed Cupu v Rumunsku a čeká je těžké utkání, pokud za domácí tým nastoupí Simona Halepová. Rozhodl o tom los v muzeu Francouzské tenisové federace na Roland Garros v Paříži. Utkání prvního kola Světové skupiny se uskuteční 6. a 7. února.

Simona Halepová
zdroj: ČTK/AP

"To je tým, který jsem si přál ze všech nejméně, protože je velmi nebezpečný a navíc hrajeme venku, což v Rumunsku bývá velice těžké," řekl kapitán Petr Pála. "Mají pět hráček ve světové stovce a z toho jednu absolutní extra třídu. Jejich plná sestava je těžká, ale budeme se s tím muset poprat," uvedl Pála.

Za Rumunsko mohou vedle světové trojky Halepové hrát také Irina-Camelia Beguová (30. v žebříčku WTA), Alexandra Dulgheruová (51.) nebo Andrea Mituová (100.), překvapivá osmifinalistka Roland Garros. České tenistky se s Rumunkami střetnou teprve podruhé. Ve čtvrtfinále v roce 1980 tehdejší československý tým zvítězil 2:1.

Rumunky se dostaly do Světové skupiny díky výhře v baráži nad Kanadou, kterou Češky letos zdolaly v 1. kole. Nejdále se rumunský tým dostal do čtvrtfinále, které hrál šestkrát, ale naposledy už před 34 lety.

Česky vyhrály Fed Cup v letech 2011, 2012 a 2014. Letos se tým kolem Petry Kvitové utká 14. a 15. listopadu ve finále doma s Ruskem. "To je teď náš nejbližší hlavní úkol, ve kterém chceme uspět," řekl Pála.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy