Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
1.FK Příbram - FC Baník Ostrava

Českou dvojkou proti Kanadě bude Smitková

Québec – Tereza Smitková – tak zní jméno české fedcupové dvojky pro duel úvodního kola s Kanadou. Nehrající kapitán dlouho tajil, koho nominuje po bok Karolíny Plíškové, která bude plnit roli jedničky, nakonec se však rozhodl pro dvacetiletou debutantku. Los rozhodl, že první se v sobotu na kurt podívá Plíšková, která nastoupí proti Francoise Abandaové, Smitkovou poté čeká Gabriela Dabrowská. Přímý přenos můžete sledovat na ČT sport a našem webu v sobotu od 19:00.

Tereza Smitková
zdroj: ZUMA autor: Mao Siqian

Do čtyřhry Pála předběžně přihlásil dvojici Lucie Hradecká, Denisa Allertová. Kapitán Kanady Sylvain Bruneau vybral pár Dabrowská, Sharon Fichmanová. "Takhle přesně jsme to chtěly. Jsem ráda, že jdu první, že můžu udělat bod, když se to sejde, a potom můžu jít fandit Tereze," řekla Plíšková. Pořadí zápasů si pochvalovala i Smitková. "Jsem ráda, že můžu jít po Káje, že budeme mít bodík a já budu moct hrát klidněji," dodala Smitková s úsměvem.

Dvaadvacetiletá Plíšková, které patří ve světovém žebříčku aktuálně 22. místo, se s Abandaovou nikdy neutkala. "Vůbec ji neznám, nevím, co čekat, ale nebudu to teď nijak řešit," řekla s odkazem na o čtyři roky mladší Kanaďanku, která figuruje v pořadí WTA na 230. příčce. "Tu druhou znám, všechny v týmu ji známe, takže si řekneme a probereme, co na ně," dodala na adresu Dabrowské. 

Dvacetiletá Smitková (62.) hrála s o dva roky starší Dabrowskou (185.) dvakrát, bilanci mají vyrovnanou 1:1. Poslední duel vloni v kvalifikaci na antukovém turnaji v Bad Gasteinu vyhrála česká tenistka 6:2, 6:0.

Ačkoli úřadujícím šampionkám chybějí v Kanadě opory včetně Petry Kvitové či Lucie Šafářové, jsou favoritkami. Domácí výběr totiž postrádá světovou sedmičku Eugenii Bouchardovou a ostatní hráčky jsou v žebříčku až ve druhé stovce a dál.

Je nám líto, video expirovalo.
Pála nominoval proti Kanadě Plíškovou a Smitkovou
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy