Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Bouchardová ve Fed Cupu proti Češkám hrát nebude

Québec (Kanada) - Kanadské tenistky nastoupí v 1. kole Fed Cupu proti České republice bez největší hvězdy Eugenie Bouchardové. Čtvrtou členkou domácího výběru se místo světové sedmičky stala až 814. hráčka žebříku WTA, teprve šestnáctiletá Charlotte Robillardová-Milletteová. České obhájkyně titulu jsou sice v Québeku bez Petry Kvitové a Lucie Šafářové, ale tým vedený světovou dvacítkou Karolínou Plíškovou je favoritem víkendových bojů.

Eugenie Bouchardová
zdroj: AP autor: Darron Cummings

"Jsme samozřejmě stejně jako fanoušci zklamaní, že Genie nebude hrát," uvedla Kelly Murumetsová, prezidentka kanadské federace. "Genie se chce stát nejlepší hráčkou světa a vyhrát grandsalmový turnaj a musí si správně rozložit program, aby měla šanci to dokázat, a my ji plně podporujeme."

Bouchardová po vyřazení ve čtvrtfinále Australian Open odletěla z Melbourne domů do Montrealu a příští týden by měla hrát turnaj v Antverpách.

"Čekal jsem, že to doplní Bouchardovou, ale nedoplnili, i když ještě před pátečním losem může dojít ke změně. Pokud to takhle zůstane, tak bude kanadský tým citelně oslaben o hráčku světové desítky a jsme favority. Nesmíme říkat, že nejsme. Musíme se toho zhostit, nepodcenit to a vzít to v sobotu za správný konec," komentoval Pála.

Je nám líto, video expirovalo.
České tenistky dorazily do mrazivé Kanady

V kanadské sestavě bez Bouchardové není ani jedna hráčka z první stovky světového žebříčku. Kapitán Sylvain Bruneau má v týmu Sharon Fichmanovou (134. ve dvouhře WTA), Gabrielu Dabrowskou (185.), sedmnáctiletou Francoise Abandaovou (230.) a o rok mladší Robillardovou-Milletteovou.

Český kapitán Petr Pála má v mrazivé Kanadě s Karolínou Plíškovou k dispozici také Terezu Smitkovou (62.), Denisu Allertovou (91.) a Lucii Hradeckou (122.).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy