Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS juniorů a U23 2019 Bosna a Hercegovina

Bělorusky postoupily poprvé do finále Fed Cupu, poradily si se Švýcarskem

Minsk - Bělorusko se poprvé v historii probojovalo do finále Fed Cupu. V semifinálovém souboji Bělorusky přehrály Švýcarsko na domácí půdě 3:2 i bez bývalé světové jedničky Viktorie Azarenkové. Postupový bod zařídila osmnáctiletá Aryna Sabalenková.

Aryna Sabalenková zajistila Bělorusku historický postup do finále Fed Cupu
zdroj: Reuters autor: VASILY FEDOSENKO

V listopadovém finále se Bělorusky utkají s vítězkami druhého semifinále USA–Česko, kde je po prvním dnu stav 1:1. V případě účasti amerických hráček se finále bude hrát v Bělorusku, pokud postoupí obhájkyně titulu Češky, budou rozhodující víkend hostit ony.

Nerozhodný stav 1:1 po prvním dnu byl i v Minsku, druhý den už ale Bělorusky dominovaly. Nejprve 96. hráčka světa Aliaksandra Sasnovičová v zápase týmových jedniček porazila 6:2, 7:6 Timeu Bacsinszkou a poté 125. tenistka žebříčku Sabalenková zdolala 6:3, 2:6, 6:4 Viktoriji Golubicovou. Švýcarský pár pak kosmeticky upravil skóre v nic neřešící čtyřhře.

Švýcarky tak vypadly v semifinále druhý rok po sobě, loni doma v Lucernu nestačily na český výběr. Pro Bělorusky byla maximem už účast v semifinále Fed Cupu a na podzim budou moci zaútočit na nečekaný celkový triumf. Teoreticky už budou moci využít služeb dvojnásobné grandslamové šampionky Azarenkové, jež se po prosincovém porodu syna hodlá v létě vrátit na okruh WTA.

Semifinále tenisového Fed Cupu v Minsku:

Bělorusko - Švýcarsko 3:2: Sasnovičová - Bacsinszká 6:2, 7:6 (7:2), Sabalenková - Golubicová 6:3, 2:6, 6:4, Govorcovová, Lapková - Bencicová, Hingisová 0:6, 1:6.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy