Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Australanky vyhrály po boji nad USA a doplní Francouzky a Bělorusky v semifinále Fed Cupu

Přemožitelky českých tenistek Rumunky se v dubnovém semifinále Fed Cupu utkají s Francií a na trofej mohou pomýšlet i Bělorusky. Po pěti letech postoupily do semifinále také Australanky. Hlavní zásluhu na vítězství nad USA měla třináctá hráčka světového žebříčku Ashleigh Bartyová, jež zvládla obě dvouhry a spolu s Patricií Honovou i rozhodující nedělní čtyřhru.

Běloruská tenistka Aryna Sabalenková ve Fed Cupu
zdroj: ČTK/DPA autor: Julian Stratenschulte

V Lutychu se o třetí bod Francie postarala Caroline Garciaová, která porazila domácí jedničku Elise Mertensovou 6:2, 6:3.

Mertensové patří ve světovém žebříčku 21. místo, jenže fedcupový zápas jí vůbec nevyšel. V sobotu podlehla rovněž ve dvou setech Alizé Cornetové, která je v pořadí WTA o 30 pozic níž.

Postoupily také Bělorusky, které v Německu vyhrály všechny čtyři zápasy. K sobotnímu vedení 2:0 přidala rozhodující třetí bod Aryna Sabalenková, jež porazila domácí náhradnici Lauru Siegemundovou dvakrát 6:1. Světová devítka soupeřce v každém setu sebrala dvakrát podání a za 80 minut proměnila druhý mečbol.

Je nám líto, video expirovalo.
Bartyová dotáhla Austrálii do semifinále Fed Cupu

V USA udržela naděje Australanek Ashleigh Bartyová, jež zvládla obě dvouhry. Třináctá hráčka žebříčku zdolala v souboji jedniček Madison Keysovou 6:4 a 6:1. Za domácí tým, který Fed Cup vyhrál už osmnáctkrát, vyrovnala na 2:2 Danielle Collinsová. Bartyová s Honovou pak zdolaly domácí pár Collinsová, Melicharová 6:4, 7:5. Od zavedení současného formátu soutěže v roce 1995 postoupily sedminásobné šampionky Australanky do semifinále teprve podruhé.

1. kolo Světové skupiny tenisového Fed Cupu:

Braunschweig: Německo - Bělorusko 0:4

Siegemundová - Sabalenková 1:6, 1:6, Barthelová, Grönefeldová - Azarenková, Marozavová 1:6, 6:0, 9:11.

Lutych: Belgie - Francie 1:3

Mertensová - Garciaová 2:6, 3:6, Bonaventureová, Flipkensová - Ferrová, Parmentierová 6:3, 3:6, 10:6.

Asheville: USA - Austrálie 2:3 

Keysová - Bartyová 4:6, 1:6, Collinsová - Gavrilovová 6:1, 3:6, 6:2, Collinsová, Melicharová - Bartyová, Honová 4:6, 5:7.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy