Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Czech Tour 2020

Exhibice Clijstersové a Williamsové pokořila divácký rekord

Brusel - V Bruselu padl divácký rekord na tenisovém zápase. Exhibici mezi belgickou hráčkou Kim Clijstersovou a světovou jedničkou Američankou Serenou Williamsovou na stadionu krále Baudouina, který je za normálních okolností především dějištěm fotbalových zápasů národního mužstva, přihlíželo podle organizátorů 35 861 diváků. Zástup tenisových celebrit na místě rozhodčí doplnila jedna z nejlepších hráček historie Martina Navrátilová.

Dosavadní rekord patřil tenisovému zápasu mezi Billie Jean Kingovou a Bobbym Riggsem, který se odehrál v roce 1973 pod názvem Battle of the Sexes (Bitva pohlaví). V americkém Houstonu mu přihlíželo 30 472 diváků a stejně jako v případě dnešního utkání se jednalo o exhibici, z níž nakonec vyšla vítězně Kingová. Bývalou mužskou jedničku, ale tehdy již pětapadesátiletou, porazila hladce ve třech setech.

Nechybělo mnoho a 37 let starý rekord nemusel padnout. Proti Clijstersové původně měla nastoupit další Belgičanka Justine Heninová, ale začátkem měsíce musela účast odříct pro zranění. Organizátorům se ovšem podařilo sehnat náhradu v podobě nedávné vítězky Wimbledonu. Jedinou komplikací kromě zranění Heninové tak prakticky byla jen změna názvu exhibice z Best of Belgium (To nejlepší z Belgie) na Best of World (To nejlepší ze světa).

Utkání mělo být demonstrací jednoty

Samotné utkání nepřineslo divákům příliš mnoho vzrušení. Bývalá jednička a nyní 25. hráčka světa Clijstersová si s Williamsovou poradila snadno 6:3, 6:2. Zápas trval jen zhruba 70 minut. Clijstersovou a Williamsovou před zápasem doprovázela i zraněná Heninová a výškařka Tia Hellebautová. Na jednom místě se tak sešly největší sportovní hvězdy Belgie. Na tribunách je navíc doplnila celá řada významných osobností země, včetně prince Philippa a princezny Mathildy.

"Je to nádherná ukázka belgické jednoty," pochvaloval si internetový server belgického deníku DH. Exhibice je totiž v Belgii vnímána nejen jako rekordní tenisový zápas, ale rovněž jako neoficiální začátek belgického předsednictví EU a pokus o zmírnění sporů mezi vlámskou a valonskou částí země.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy