Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Enge s Charouzem dojeli v Portugalsku druzí

Algarve (Portugalsko) - Druhé místo obsadila česko-německá posádka Jan Charouz, Tomáš Enge a Stefan Mücke s továrním vozem Aston Martin LMP1 ve třetím závodě série Le Mans Series v portugalském Algarve. Stejná pozice jim patří i v průběžném pořadí. Závod na 1000 kilometrů vyhrál prototyp týmu Pescarolo, který řídili Francouzi Jean-Christophe Boullion a Christophe Tinseau. Enge a spol. za nimi zaostali po 215 absolvovaných kolech o 1:25,548 minuty.

Mücke se v úvodu dostal do čela závodu, ale při předjíždění jednoho z vozů nižší kategorie vyjel do kačírku a klesl na čtvrté místo. "Vlastně ani nevím, co se stalo, protože jsem se jen lehce dotkl brzdy tak jako pokaždé. Najednou se něco stalo v zadní části vozu a šel jsem do hodin, aniž bych měl šanci reagovat. Naštěstí jsem se nedostal do kontaktu s jiným vozem," uvedl německý jezdec po závodě.

Týmu Aston Martin Racing se vydařila třetí zastávka v boxech. Charouz se u mechaniků zdržel kratší dobu než Portugalec Tiago Monteiro s orecou a na trať se vrátil na druhé pozici. Ve druhé polovině závodu se česko-německá trojice ještě několikrát dostala na první místo, ale nakonec se musela spokojit s druhou příčkou.

Jan Charouz:

"Myslím, že kdybychom neměli problémy s převodovkou, mohli jsme bojovat o první místo. Je to škoda, protože každý bod je důležitý."


Le Mans Series pokračuje za tři týdny na německém Nürburgringu a v září se pojede v britském Silverstonu. "Nyní nás čekají dva okruhy, které by nám měly sedět víc. Boj o titul proto zůstává zcela otevřený," prohlásil Enge. Na Pescarolo ztrácí jeho tým čtyři body.

Česko-nizozemská posádka Jarek Janiš a Tom Coronel z týmu Spyker Squadron po technických problémech závod ve třídě LMGT2 v Algarve nedokončila.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy