Dva prohrané tie-breaky. Veselý dohrál v Nottinghamu

Nottingham - Český tenista Jiří Veselý v Nottinghamu další vítězství na trávě nepřidal a s turnajem se rozloučil v osmifinále. S Argentincem Leonardem Mayerem prohrál vyrovnaný duel 6:7, 6:7 a do Wimbledonu pojede s bilancí jediného vítězství na travnatém povrchu v sezoně.

Ilustrační foto

Jednadvacetiletý reprezentant, jenž minulý týden vypadl hned v úvodu turnaje v Halle, nevyužil v páté hře jediný brejkbol prvního setu a za 45 minut ho ztratil v tie-breaku 2:7.

Ve druhé sadě šel Mayer do vedení 3:1, Veselý tentokrát ale dokázal využít druhou nabídnutou šanci k prolomení soupeřova podání a znovu rozhodovala zkrácená hra. Tu Mayer získal 7:5 a ve čtvrtém vzájemném utkání slavil za hodinu a 36 minut třetí výhru.