Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Došla mi šťáva. Tělo je zbitý, ale musím to skousnout, říkala v slzách Krejčíková

Utírala si z očí slzy a vypadala jako reklama na únavu. Barbora Krejčíková vypadla z olympijského turnaje v osmifinále. Její skvělá jízda tenisovým světem se zbrzdila v náročných podmínkách v Tokiu, kde jí ve třetím kole v utkání s Belindou Bencicovou došla zásoba energie.

Barbora Krejčíková
zdroj: ČTK/AP autor: Patrick Semansky

"Chtěla jsem být na tenhle turnaj co nejlíp připravená, ale prostě jsem odehrála strašně moc zápasů. Jsem teď zklamaná. Hodně mě to bolí," soukala ze sebe. "Vždycky příběh někde skončí. Těžko se o tom mluví. Nechci, aby to skončilo. Chtěla jsem, aby se mi tady dařilo."

Od půlky května vyhrála dvaadvacet zápasů ve dvouhře, díky kterým se stala šampionkou ve Štrasburku, poté slavila na Roland Garros první grandslamový titul, zároveň tam vyhrála i čtyřhru a před olympiádou triumfovala na pražské akci WTA na Spartě ve Stromovce.

Z účasti na olympiádě byla nadšená. Byla na zahájení, zvládla první i druhé kolo a ve třetím vzala Švýcarce rychle první set. Jenže... "Poté mi došla šťáva," komentovala zbytek zápasu, v kterém už získala jen pět her. "Žádné zranění necítím. Spíš je to únava z náročného programu," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Krejčíková: Prostě se mi to tam nesešlo, hodně mě to mrzí

V minulých týdnech dokázala zvládnout zápasy, v kterých se jí až tak nedařilo. Její devízou byla bojovnost. Snažila se i tentokrát, ale už neměla z čeho brát. "Hlava pořád chce, ale když je tělo tak zbitý, je to prostě náročný. Je to škoda," litovala pětadvacetiletá Krejčíková.

Sotva dohrála, zamířila plnit mediální povinnosti a ještě byla plná zklamání. "Před pěti minutami jsem slezla z kurtu, takže nebudu vyprávět, že je všechno super a raduju se z parádních dvou měsíců. Teď převažuje zklamání. Ale musím to nějak skousnout," řekla.

Na českou hráčku vyzrály v poslední době jen světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie a dvanáctka Bencicová. "Musím prohry brát jako vítězství, jako další posun, jako motivaci se dál zlepšovat. Dneska to budu brát jako prohru, ale zítra se budu snažit najít pozitivní pohled. Musím si vážit toho, co mám, abych získala pozitivní energii a chtíč se zlepšit. Doufám, že příště Belindu porazím a vydržím hrát stejně jako v prvním setu," řekla Krejčíková.

"Ale musím se radovat, že se mi tak dařilo, že jsem měla takovou dobrou šňůru. A dívat se zase dál dopředu. Jsem vděčná, že tady vůbec můžu být, na to, že jsem tady poprvé, jsem odehrála dobrý turnaj. Kdyby se to hrálo normálně, tak tady nejsem," připomněla, že olympijské hry v Tokiu se měly hrát už v roce 2020 a loni by se na olympiádu nedostala.

Otřepat se ze zklamání musí rychle. Ještě večer hrála s Kateřinou Siniakovou ve čtyřhře. "Jsem děsně vyždímaná a Katka mi bude muset hodně pomoct. Zkusím ještě vydolovat zbytek své energie a doufám, že to dobře dopadne," přála si Krejčíková a dočkala se výhry a postupu do čtvrtfinále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články