Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Do prvního kola jako na finále – Pála nominoval osvědčenou sestavu

Praha - Vítězné kvarteto Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká nominoval kapitán českých tenistek Petr Pála na první kolo nového ročníku Fed Cupu. Dvojnásobné vítězky přivítají Austrálii v Ostravě 9. a 10. února.

Český fedcupový tým
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Rozhodl jsem se pro osvědčenou vítěznou sestavu i proto, že hrát se bude na stejném povrchu, stejnými míči. Hra všech nominovaných by měla na soupeřky platit," vysvětlil Pála, proč zvolil sestavu, která při loňské vítězné cestě za stříbrným pohárem porazila v semifinále Itálii a ve finále Srbsko.

"Nechci se vylhávat z toho, že jsme mírnými favority, proto tuto roli musíme přijmout a zhostit se jí. Věřím, že se nám podaří využít i výhody domácího prostředí. Těším se na ostravské publikum, věřím, že bude plný dům," konstatoval Pála.

Češky vyhrály soutěž předloni po triumfu ve finále v Rusku poprvé po 23 letech a loni vítěznou jízdu zopakovaly. Ve finále v Praze porazily Srbsko.

Nová australská kapitánka Alicia Moliková přiveze do Ostravy světovou devítku Samanthu Stosurovou, Jarmilu Gajdošovou a nečekané finalistky čtyřhry Australian Open Casey Dellacquaovou a šestnáctiletou Ashleigh Bartyovou. "Stosurová je nevyzpytatelná hráčka a nemůžeme se nechat zmást výsledkem z Australian Open, kde byla pod velkým tlakem," komentoval Pála fakt, že Stosurová skončila v Melbourne ve 2. kole. V tom ovšem letos vypadla i Kvitová.

Australanky jsou druhým nejúspěšnějším týmem fedcupové historie. Soutěž vyhrály sedmkrát, naposledy se ale radovaly v roce 1974. Češky se s nimi v samostatné historii dosud neutkaly, bývalé Československo vyhrálo čtyři ze sedmi zápasů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy