Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Do Ostravy mohou přijet Kasatkinová i Azarenková. Rusky s platnými schengenskými vízy mají povolení hrát

Tenisového turnaje Agel Open příští týden v Ostravě se mohou účastnit ruské hráčky, které mají platná schengenská víza. Mezi přihlášenými jsou jedenáctá hráčka světa Darja Kasatkinová či Jekatěrina Alexandrovová (21.). Účastnit by se mohly také Bělorusky Viktoria Azarenková nebo Aljaksandra Sasnovičová.

Darja Kasatkinová
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Tenisový turnaj Agel Open 2022 se řídí pravidly WTA a platnou českou legislativou. To znamená, že všechny hráčky s platnými schengenskými vízy mohou do Česka přicestovat a turnaje se zúčastnit," uvedli organizátoři.

Turnaj začne koncem tohoto týdne kvalifikací, od pondělí odstartuje v Ostravar Aréně hlavní soutěž. Hlavní hvězdou bude první hráčka světa a trojnásobná grandslamová šampionka Polka Iga Šwiateková. Přihlášena je také Řekyně Maria Sakkariová, Španělka Paula Badosaová, Britka Emma Raducanuová, Švýcarka Belinda Bencicová nebo obhájkyně loňského triumfu Estonka Anett Kontaveitová.

Nejvýše nasazenými Češkami budou devatenáctá hráčka světa Karolína Plíšková či o osm míst níže postavená Barbora Krejčíková.

Naopak postoj ministerstva zahraničí k udělení víz ruským hokejistům San Jose a Nashvillu pro zahájení sezony NHL v Praze se nemění. Schengenská víza by dostat neměli. Pokud budou mít již platná víza, měli by být vpuštěni, nynější jednání ale mohou situaci změnit.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články