Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Do Astany už dorazil Rosol, tenisté jsou kompletní

Astana - Po 23 hodinách na cestě dorazil Lukáš Rosol do Kazachstánu a čeští tenisté jsou v Astaně před nadcházejícím čtvrtfinále Davisova poháru kompletní. Rosol si krátce po příletu hned zatrénoval. Při neúčasti zraněného Tomáše Berdycha je 63. hráč světa Rosol týmovou dvojkou. Jedničkou výběru kapitána Jaroslava Navrátila je Radek Štěpánek (45. v žebříčku ATP) a za ním následují Jan Hájek (84.) a Ivo Minář (246.).

Lukáš Rosol
zdroj: ČTK/AP

Rosol hrál minulý týden challenger na ostrově Guadeloupe, odkud ho čekala do Kazachstánu dlouhá pouť. "Cesta byla relativně dlouhá, ale myslel jsem, že to bude horší," řekl Rosol. Už dopoledne se zapojil do tréninku a zahrál si poprvé v Národním tenisovém centru, aby si zvykal na pomalý antukový dvorec. "Nejhorší bude časový posun, těch jedenáct hodin," konstatoval tenista.

Rekonvalescent Radek Štěpánek absolvoval třífázový trénink. Měl to být test těla nejen kvůli případné účasti i ve dvouhrách, ale hlavně na další souboje v sezoně. "Připravuju se takhle intenzivně už tři týdny. Každá příprava má svůj význam," podotkl Štěpánek.

Je nám líto, video expirovalo.
DC: Rosol se aklimatizuje, Štěpánek tvrdě trénuje

Kapitán Navrátil stále netuší, které hráče do dvouher a čtyřhry nominuje. Rozhodne se dle Štěpánkových pocitů a Rosolovy aklimatizace. Pro dvouhru připadá v úvahu i Jan Hájek.

V sestavě soupeřů není jediný hráč z první stovky. V nominaci jsou Michail Kukuškin (156.), Jevgenij Koroljov (187.), Andrej Golubjov (206.) a Jurij Ščukin (463.).Stejné kvarteto dokázalo české tenisty porazit v Ostravě v prvním kole v roce 2011.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy