Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1989: Navrátilová - Grafová

Dlouhý v Miami prolomil finálové prokletí a získal titul

Miami - Český tenista Lukáš Dlouhý získal ve čtyřhře na turnaji v Miami na třetí pokus první letošní titul. Spolu s Indem Leandrem Paesem porazili ve finále bělorusko-indickou dvojici Max Mirnyj a Mahéš Bhupathí 6:3 a 7:5. Dlouhý s Paesem už letos hráli ve finále v Brisbane a v Dubaji. Český daviscupový reprezentant si v Miami připsal celkově osmý titul, včetně loňských triumfů na Roland Garros a US Open.

Souboj bývalých světových jedniček ve finále turnaje v Miami vyhrála Belgičanka Kim Clijstersová, která porazila Venus Williamsovou jednoznačně 6:2 a 6:1. Americká tenistka přišla o patnáctizápasovou sérii bez porážky a nepovedlo se jí získat třetí titul za sebou. Clijstersová se s Williamsovou ve finále utkala popáté a po necelé hodině si připsala třetí výhru. Dnešní triumf ji v novém vydání světového žebříčku posune do elitní desítky, kde se objeví poprvé od svého návratu k tenisu po dvacetiměsíční pauze po porodu.

Šestadvacetiletá Belgičanka získala druhý letošní titul a celkově sedmatřicátý. O tři roky starší Williamsová mohla triumfovat na třetím turnaji za sebou, když předtím vyhrála v Dubaji a Acapulcu.  

V dalších finálových zápasech bude mít zastoupení i český tenis. Tomáš Berdych si zahraje o titul s domácím Andym Roddickem. Český tenista Lukáš Dlouhý získal v Miami spolu s Indem Leandrem Paesem titul ve čtyřhře. Ve finále porazili dvojici Mirnyj, Bhupathí 6:2 a 7:5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy