Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Dlouhý s Paesem další titul na French Open nevybojovali

Paříž - Tenista Lukáš Dlouhý s Indem Leanderem Paesem titul na French Open neobhájili. V dnešním finále podlehli kanadsko-srbské dvojici Daniel Nestor, Nenad Zimonjić ve dvou setech 5:7 a 2:6. Dublový pár jim oplatil loňskou porážku ze semifinále pařížského turnaje. Díky tomuto úspěchu se pár Nestor, Zimonjić vrátí do čela deblového žebříčku. Česko-indický pár hrál za posledních dvanáct měsíců již třetí grandslamové finále.

Po loňských triumfech na Roland Garros a US Open začali lépe i dnes a až do stavu 5:4 si bez potíží drželi svůj servis. Poté však soupeřům povolili první brejkbol, ti jej využili a dostali se rychle na koně.

"Byli dneska jednoduše moc dobrý," ocenil Dlouhý výkon vítězů. "Snad s Leanderem vydržíme spolu a třeba tady za rok získá titul zpět," uvedl český daviscupový reprezentant. "Zatím prožíváme s Lukášem dobrý rok, tohle byly skvělé dva týdny a finále je rozhodně úspěchem. Musím Lukášovi poděkovat, že to se mnou vydrží," vtipkoval Paes, které vedle loňského titulu v Paříži vyhrál French Open v letech 1999 a 2001 s krajanem Mahešem Bhúpathím.

Dlouhý s Paesem už nenašli na zkušené soupeře recept a rychle prohráli i druhou sadu. Za účast ve finále si každý z nich připíše na konto 80 tisíc eur (dva miliony korun).

Sedmatřicetiletý Nestor získal již pátý grandslamový titul, jeho o tři roky mladší kolega třetí. V Paříži byl ale celkově úspěšnější Zimonjić, jenž kraloval se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou i mixu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy