Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Djokovičův otec se po skandálu s ruskými fanoušky na Australian Open stáhl z hlediště

Otec srbského tenisty Novaka Djokoviče chyběl v hledišti arény Roda Lavera při semifinálovém zápase svého syna. Po skandálu, který vyvolalo jeho pózování s fanoušky skandujícími proruská hesla po vítězném čtvrtfinálovém utkání, oznámil, že se rozhodl do Melbourne Parku nejít, aby nepůsobil další kontroverze.

Je nám líto, video expirovalo.
Djokovičův otec se fotil s ruskými podporovateli invaze na Ukrajinu

"Jsem tu jen proto, abych podporoval svého syna. Neměl jsem v úmyslu vyvolat takové titulky a způsobit rozruch," uvedl Srdjan Djokovič v prohlášení.

"Naše rodina hrůzy války zažila a přejeme si jen mír," řekl s tím, že po vítězném zápase šel jako obvykle za fanoušky, aby s nimi slavil. "Neměl jsem tušení, že se věci takhle vyvinou," dodal.

Srdjan Djokovič podle videozáběrů na sociálních pózoval po výhře svého syna nad Andrejem Rubljovem s muži, kteří do areálu Melbourne Parku přišli mimo jiné s ruskou vlajkou s portrétem prezidenta Vladimira Putina.

Jeden z nich měl také na oblečení písmeno "Z", které používala ruská armáda k identifikaci svých vozidel při invazi na Ukrajinu.

Devítinásobný šampion Australian Open Djokovič se po semifinálovém vítězství nad Američanem Tommym Paulem otce zastal.

"Jen šel okolo, byla tam spousta srbských vlajek, myslel si, že se fotí s někým ze Srbska. Ti lidé ho zneužili, nebyla to jeho chyba, chtěl jen slavit s mými fanoušky," řekl hvězdný tenista.

"Celá moje rodina zažila v 90. letech několik válek. Jsme proti válce, nikdy nebudeme podporovat žádné násilí nebo válku. Víme, jak zničující to může být," dodal.

Fanoušky z areálu vyvedla policie a organizátoři museli řešit oficiální stížnost ukrajinského velvyslance Vasyla Myrošnyčenka.

Ten mimo jiné požadoval, aby pořadatelé odebrali Srdjanu Djokovičovi akreditaci. Vyzval také, aby Novak Djokovič jasně vyjádřil svůj postoj k ruské invazi.

Ruští a běloruští tenisté mohou na Australian Open hrát jen jako neutrální sportovci. V areálu je rovněž zakázáno používat vlajky obou zemí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články