Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český orienťák

Djokovič v Římě narazil na raketu Chilana Tabila

Novak Djokovič vypadl na turnaji v Římě nečekaně už ve třetím kole. Srbský tenista prohrál za 67 minut s Alejandrem Tabilem z Chile 2:6, 3:6.

Alejandro Tabilo
zdroj: Reuters

Šestatřicetiletý Djokovič, jenž na italské antuce v minulosti slavil šestkrát titul, na soupeře ze čtvrté desítky světového žebříčku nestačil. Tabilo ho od počátku tlačil, nedal mu ani jednu příležitost k brejku, sám naopak soupeři čtyřikrát sebral podání a získal nejcennější skalp kariéry.

Djokovič, který v Římě startoval teprve na čtvrtém turnaji v sezoně, udělal v zápase 22 nevynucených chyb a utkání uzavřel dvojchybou. Při celkově 18. startu ve Foro Italico se poprvé nedostane alespoň do čtvrtfinále.

"Musím soupeři pogratulovat. Nikdy jsem se s ním ještě neutkal, ale je to dobrý hráč," uznal Djokovič. "Já se na kurtu necítil vůbec dobře. Byl jsem úplně mimo, chyběl mi rytmus i rovnováha," dodal. Na nešťastný incident z pátku, kdy ho při odchodu z kurtu trefila do hlavy lahev s vodou, která vypadla fanouškovi z tribuny, porážku přímo svádět nechtěl. "Nemohu říct, jestli to mělo vliv. Budu muset ještě na nějaká vyšetření," řekl Djokovič, jenž si ránu nechal ošetřit jen v šatně a v sobotu normálně trénoval. "Na tréninku bylo všechno v pořádku, ale dneska jsem nebyl ve své kůži," konstatoval.

Turnaj v Římě:

Muži:

Dvouhra  3. kolo: Tabilo (29-Chile) – Djokovič (1-Srb.) 6:2, 6:3, Dimitrov (8-Bulh.)  Atmane (Fr.) 7:6 (7:3), 6:3, Chačanov (16-Rus.)  F. Cerúndolo (20-Arg.) 6:2, 6:4.

Ženy:

Dvouhra  3. kolo: Šramková (SR)  Keninová (USA) 6:4, 4:6, 6:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články